نام اصلی : آراس بولوت اینملی / Aras Bulut İynemli
تاریخ تولد : 25 اگوست 1990
محل تولد : استانبول. ترکیهTurkey
تحصیلات : engineering
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : 2009 تاکنون

زندگینامه

آراس بولوت اینملی متولد ۲۵ اوت ۱۹۹۰ بازیگر و مدل اهل ترکیه است. وی از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون مشغول به فعالیت بوده‌است. اینملی از ابتدای کارش تاکنون افتخارات متعددی را برای بازیگری خود کسب کرده‌است. او بیشتر به خاطر بازی در مجموعه‌های تلویزیونی روزی روزگاری، حریم سلطان، مارال: زیبا ترین داستانم، نفوذی و گودال شناخته شده‌است.

آراس فرزند سوم و آخر خانواده می‌باشد. او دارای یک برادر بزرگتر، بازیگر و نویسنده اورچون اینملی و یک خواهر بزرگتر، مجری تلویزیونی و خواننده یشیم اینملی است. دیگر بستگان بازیگر عبارتند از میرای دانر (دختر دایی)، چنگیز دانر (دایی) و ایلهان دانر (دایی بزرگ).

آراس بولوت اینملی، فارغ‌التحصیل دبیرستان بشیکتاش آناتولی است و به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشجوی برتر، توانست با موفقیت در آزمون اس‌ای‌تی در ترکیه، برای تحصیل در موسسات آموزش عالی ترکیه قبول شده و تحصیلاتش را در دانشگاه فنی استانبول ادامه دهد. وی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی هوانوردی است.

او فعالیتش را در سال ۲۰۰۹ با حضور به عنوان بازیگر مهمان در یک قسمت از سریال خیابان‌های پشتی آغاز کرد. اینملی، پس از ایفای نقش در ۲–۳ تبلیغات تجاری، توجه کارگردان زینب گونای تان را به خود جلب کرد. او به تمرینات آزمایشی مجموعه تلویزیونی روزی روزگاری دعوت شد و در تمرینات آزمایشی موفق بود. آراس بولوت اینملی شخصیت مته آکارسو را در سریال تلویزیونی روزی روزگاری به تصویر کشید. در این مجموعه، وی در قسمت‌های بعدی نوازنده شد و آهنگ خوب فکر کن حرکت کن را پوشش داد و آهنگ‌های جدیدی را طبق سناریو مورد نیاز ساخت.

او در سال ۲۰۱۱ بخاطر بازی در این سریال دو جایزه در جشنواره‌های تلویزیونی ترکیه به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمّل مرد دریافت کرد. او نقش اصلی محمود و مریم است که در سال ۲۰۱۲ فیلم‌برداری شد و در مارس ۲۰۱۳ در ترکیه اکران شد.

در سال ۲۰۱۳ توسط چاعان ایرماک کشف شد و با دنیز جلیل‌ اوعلو نقش اصلی فیلم "آیا ما آماده ایم؟" را بازی کرد. شخصیت ناتوان احسان و بازی او مورد استقبال منتقدان قرار گرفت. بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴، وی در سریال تلویزیونی "حریم سلطان" به عنوان شاهزاده بایزید بازی کرد.

بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، او نقش اصلی را با چاعاتای اولوسوی در سریال تلویزیونی نفوذی به اشتراک گذاشت. در این مجموعه، او نقش‌های مرت کاراداع / اوموت ییلماز را بازی کرد.

در سال‌های ۲۰۱۷–۲۰۲۱، وی در سریال تلویزیونی گودال نقش اصلی را به نام یاماچ کوچوالی بازی کرد. آراس برای بازی در این سریال با انتخاب مردم توانست جایزه بهترین بازیگر درام سال ۲۰۱۸ را از جشنواره پروانه طلایی ترکیه دریافت کند.

در سال ۲۰۱۹، اینملی در فیلم معجزه در سلول شماره ۷ شخصیت «ممو» یک پدر مبتلا به اختلال ذهنی را به تصویر کشید که به اشتباه به جرم قتل زندانی شد، که رکوردهای بازدید در ترکیه را در مدت کوتاهی شکست. پس از پخش فیلم از طریق نتفلیکس، با استقبال خوب تماشاگران در فرانسه و آمریکای لاتین روبرو شد.

آراس همانند خواهرش یشیم که خواننده است استعداد زیادی در خواندن دارد اما علاقه زیاد وی به بازیگری باعث شده‌ است که از خوانندگی چشم پوشی کند. اینملی علاوه بر حرفه بازیگری، در بسیاری از فیلم‌های تبلیغاتی ظاهر شده و چهره برندهای متعددی است تا جایی که سال ۲۰۱۸ توسط مجله مد GQ بعنوان مرد سال ترکیه انتخاب شد.

TV series
2009–2009      Arka Sokaklar
2010–2013      Öyle Bir Geçer Zaman ki
2013–2014      Muhteşem Yüzyıl
2015–2015      Maral: En Güzel Hikayem
2016–2017      İçerde
2017–2021      Çukur

Filmography
2013      Mahmut ile Meryem
2013      Tamam mıyız?
2017      Martıların Efendisi
2019      7. Koğuştaki Mucize