نام اصلی : دنیز بایسال / Deniz Baysal
تاریخ تولد : 5 اوریل 1991
محل تولد : ازمیر .ترکیه
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : 2011 تاکنون
همسر : Barış Yurtçu (2019 حال)

زندگینامه

دنیز بایسال متولد 5 آپریل 1991 بازیگر زیبای ترکیه ای یکی از ستاره های معروف ترکیه است که برای بازی در برخی از سریال های محبوب نظیر “عروس های فراری” و همچنین سریال “فضیلت خانم و دخترانش” به شهرت زیادی رسید.

وی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را در مدرسه ابتدایی کارشیاکا گذراند و سپس از دبیرستان سرهنگ علی ریزا اکینکی در آناتولی فارغ التحصیل شد. والدین او وقتی پنج ساله بود از هم جدا شدند و او با مادرش زندگی کرد. وی در سال ۲۰۰۹ در رشته تجارت خارجی در دانشگاه جلال بایار در شهر مانیسا، مشغول به تحصیل شد.

وی از ۱۰ سالگی در تئاتر شهری کارشیاکا- ازمیر مشغول به آموختن بازیگری شد و ده سال نیز به عنوان بازیگر تئاتر فعالیت کرد و سپس با تشویق ها و حمایت های معلم تئاتر، بازیگری را آغاز نمود. در سال ۲۰۱۱ وی به عنوان بازیگر مهمان در سریالی به نام “آهنگ بی پایان” حضور پیدا کرد که در این سریال بازیگران مطرح ترکیه ای نظیر برگوزار کورل و بولنت اینال بازی می کردند.

در سال ۲۰۱۱ علاوه بر سریال مذکور، وی بازیگری را به طور حرفه ای با سریال “آب های عمیق” (Derin Sular) و بازی در نقش نیسان آغاز کرد. دنیز در سال ۲۰۱۲ در دو سریال “پدران و پسران” (Babalar ve Evlatlar) و “شهر گمشده” (Kayıp Şehir) در نقش شهناز بازی کرد که رل او در هر دو سریال، نقش مکمل بود.

این بازیگر معروف در سال ۲۰۱۳ در یک نقش مکمل دیگر در سریال “عشق نان آرزوها” (Aşk Ekmek Hayaller) در رل کاراکا یولماز ظاهر شد و شاید بتوانیم بگوییم که این سریال آخرین مجموعه ای بود که تاکنون در آن در نقش مکمل حضور داشته است، چرا که در سریال های بعدی در رل نقش اول، نقش آفرینی خود را آغاز کرد.

دنیز بایسال در سال ۲۰۱۴ با بازی در نقش کاینات گنجر در سریال “عروس های فراری” (Kaçak Gelinler) بازی درخشانی از خود به نمایش گذاشت و روند شهرت او رو به فزونی رفت. این سریال تا سال ۲۰۱۵ ادامه یافت.

در سال ۲۰۱۵ وی در دو سریال ” وقتی زندگی تن را رها نمی کند” (Can Bedenden Çıkmayınca) در نقش ایلم و “دروغ سفید” (Beyaz Yalan) در نقش الارا کورل و ملک ایلماز حضور پیدا کرد که در هر دو آنها نقش اول را به عهده داشت.

سال ۲۰۱۶، سال پرمشغله ای برای دنیز بایسال محسوب می شد چرا که علاوه بر سریال تلویزیونی، در یک نقش سینمایی نیز حضور پیدا کرد. وی در این سال در دو سریال “بال پرنده عشق” (Sevda Kuşun Kanadında) در نقش تومای اربای، در سریال “قلب روزگار” (Rüzgarın Kalbi) در نقش زینب نقش آفرینی کرد و در فیلم سینمایی “خط چپ” (Sol Şerit) نقش یاسمین را بازی کرد.

دنیز بایسال بازیگر جوان و زیبای ترکیه ای از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۱۸ توانست نقش هازان را در سریال معروف “فضیلت خانم و دخترانش” (Fazilet Hanım ve Kızları) بازی کرده و به اوج شهرت برسد.وی در سال ۲۰۱۸ در سریال دیگری به نام “قول” (Söz) در نقش دریا حضور پیدا کرد.

دنیز بایسال در سریال “عروس های فراری” با فورکان اندیچ بازیگر و مد ترکیه ای آشنا شد ولی طولی نکشید که رابطه آنها به پایان رسید. در سال ۲۰۱۷ وی در موزیک ویدیویی از گروه موسیقی کولپا بازی کرد و با خواننده این گروه باریش یارتسو آشنا شد.

این زوج پس از دو سال در نوامبر سال ۲۰۱۸ در شهر ازمیر در یک مراسم نامزدی ساده تنها با حضور خانواده و دوستان نزدیکشان نامزدی خود را جشن گرفتند و قصد دارند در تابستان سال ۲۰۱۹ مراسم عروسی خود را برگزار کنند.

باریش یارتسو نامزد دنیز بایسال متولد سال ۱۹۸۳ و یکی از موسسان گروه موسیقی کولپا در ترکیه است. وی فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک است ولی به طور حرفه ای در صنعت موسیقی مشغول به فعالیت است و تاکنون نیز چندین آلبوم منتشر کرده است. وی در سال ۲۰۱۲ توانست جایزه بهترین گروه موسیقی را از جشنواره Turkcell و در سال ۲۰۱۳ جایزه بهترین گروه موسیقی را در مراسم اهدای جوایز پروانه طلایی کسب کند.


Television
2011    Bitmeyen Şarkı
2011    Derin Sular
2012    Babalar ve Evlatlar
2012    Kayıp Şehir
2013    Aşk Ekmek Hayaller
2014    Kaçak Gelinler
2015    Can Bedenden Çıkmayınca
2015    Beyaz Yalan
2016    Sevda Kuşun Kanadında
2016    Rüzgarın Kalbi
2017    Fazilet Hanım ve Kızları
2017    Bamsı Beyrek
2018    Söz
2020    Hizmetçiler
2021    Teşkilat
2022    Kaçış

Filmography
2016    Sol Şerit
2017    Bamsı Beyrek
2019    7. Koğuştaki Mucize