نام اصلی : اوزگو کایا / Özgü Kaya
تاریخ تولد : 5 فوریه 1996
محل تولد : استانبول . ترکیه
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : 2017 تاکنون

زندگینامه

اوزگو کایا (به ترکی özgü kaya) بازیگر زیبای ترک در ۱۶ بهمن ۱۳۷۴ در استانبول بدنیا آمده است. مادر اوزگو خانه دار و پدرش عکاس است. پدر و مادر اوزگو در سنین پایین با یکدیگر ازدواج کرده‌اند. اوزگو کایا به عنوان فرزند اول به دنیا آمد و تنها یک برادر به نام افکان دارد ، پدرش ارجان عکاس و مادرش خانه دار است.

او در شهر اوشاک به دنیا آمده و پس از گذراندن تحصیلات دبیرستان در این شهر، با قبولی در دانشگاه استانبول به این شهر مهاجرت کرده و در حال حاضر ساکن استانبول است. اوزگو همزمان با تحصیل در رشته‌ی موسیقی در کلاس های بازیگری نیز شرکت کرده است. او همچنین در کلاس های تانگو نیز حاضر می شد و به رقص، گیتار و استانبول گردی بسیار علاقمند است. اوزگو فارغ التحصیل رشته موسیقی اپرا از کنسرواتور دولتی استانبول است.

اوزگو علاوه بر استعداد بازیگری از صدای بسیار خوبی برخوردار است و چندین بار برای انتشار آلبوم، از او درخواست شده اما وی فعلا دوست دارد تمرکز خود را بر روی بازیگری بگذارد. برخی از طرفداران اوزگو او را به تورکان شورای، بازیگر معروف و قدیمی ترک شبیه می دانند.

اوزگو برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ با نقش سیبل ییلماز در سریال اسمش افسانه است به ایفای نقش پرداخت. از نقش های اصلی این سریال می توان به اردال بشیکچی اوغلو، گوکچه بهادیر و روژدا دمیرر اشاره کرد. او در سال ۲۰۱۸ به هنرنمایی در سریال Mehmetcik kutul amare پرداخت. آخرین کار اوزگو کایا مربوط به سریال سه خواهر در سال ۲۰۲۲ است.

او سپس سال 2019 در سریال «هیچکس نمیداند» در نقش سودا ایفای نقش کرد و در سریال «سه خواهر» نیز نقش آفرینی کرده است.

من استعداد موسیقی را از پدر بزرگ و پدرم به ارث بردم آنها همچنان ساز مینوازند و آواز میخوانند، پدرم عکاسی هم میکند و من با موسیقی و عکاسی بزرگ شدم. علاوه بر استعداد بازیگری از صدای بسیار خوبی نیز برخوردار است و چندین بار ازش برای انتشار آلبوم درخواست شده اما وی فعلا تمرکزش را روی بازیگری گذاشته است.

من دوست دارم نقش یک هنرمند زن قوی همچون ماریون کوتیار را بازی کنم آن نقش زندگی ادیت پیاف را به نمایش میکشد و جز 5 فیلم برتر زندگی من است. داستان زنان قوی که برای هنر یا هر چیزی که به آن اعتقاد دارند و جنگیده اند،‌ همیشه مرا مجذوب خود کرده اند.

همیشه مراقب هستم ظاهرم آراسته و زیبا باشد، اغراق در هیچ چیز را دوست ندارم، این در آرایشم هم صدق میکند و سعی میکنم آرایش سبکی انجام دهم. من همیشه براق های مورد علاقه ام در سایه ها، رنگ لب و گونه دارفین با گل رز خشک را در کیفم دارم.

بیشتر آرایش برنزی را ترجیح میدهم و عاشق برنزه هستم و در مواقعی که بدون آرایش هستم هم از مرطوب کننده ابرو و مرطوب کننده لب استفاده میکنم. از آنجایی که ابروهای من پرپشت هستند، به پایداری آنها وسواس دارم.

اوزگو مجرد است. او قبلا مدتی با ارن اورن (Eren Ören)، بازیگر ترک و مدتی نیز بادیگر بازیگر ترک، بوراک سردار شانال ( Burak Serdar Şanal) رابطه داشت. اوزگو پس از جدایی از دوست پسر سابقش با «اوغوزهان کاربی» بازیگر ترکیه ای وارد رابطه عاشقانه شد و‌ گفته میشود این زوج هم اکنون هم با هم ‌در ارتباط هستند.

برخی از طرفداران اوزگو او را به تورکان شورای، بازیگر معروف و قدیمی ترک شبیه می دانند. سال 2020 در 24 سالگی در بین نامزدهای 100 بازیگر زن زیبای ترکیه ای قرار گرفته بود.

Filmography
2017    Adi Efsane
2018    Mehmetçik Kut'ül Amare
2019    Kimse Bilmez
2021    Ex Askim
2022    Üç Kiz Kardes