نام اصلی : باریش مورات یاغچی / Barış Murat Yağcı
تاریخ تولد : 21 ژانویه 1991
محل تولد : ازمیر .ترکیه
حرفه : بازیگر .بسکتبالیست .مدل
سالهای فعالیت : 2014 تاکنون

زندگینامه

باریش مورات یاغچی متولد 21 ژانویه 1991 در ازمیر؛ مدل، بازیگر، ورزشکار و‌ برنده عنوان دوم مسابقات سوروایور ترکیه در سال ۲۰۲۰ است. او با چهره جذاب و عملکرد خوب خود در عرصه ورزش و بازیگری، توانسته مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

خانواده و تحصیلات باریش مورات یاغچیباریش از پدری بنام گوون و مادری بنام آرزو بدنیا آمده است. او یک خواهر بنام یامور دارد که ازدواج کرده است. باریش فارغ التحصیل رشته ی روابط بین الملل از دانشگاه باغچه شهیر است و هم اکنون در حال تحصیل در رشته ی مدیریت ورزشی دانشگاه آنادولو می باشد. مورات در مصاحبه ای گفته است که اصالت خانوادگی آن ها به یونان و رومانی باز می گردد.

برخی ها باریش مورات یاغچی را شبیه به زاک افرون می دانند. قد این ورزشکار و بازیگر خوش چهره، ۱۹۲ سانتی متر و وزن او ۸۸ کیلوگرم است. نسبت فامیلی باریش مورات یاغچی با بیرجه آکالایباریش یاغچی و بیرجه آکالای، دختر و پسر خاله هستند. باریش گفته است که چندین سال است بیرجه را ندیده و بیرجه نقشی در معروف شدنش نداشته است. طبق گفته ی رسانه ها، این دو چند سال است که با یکدیگر قهر هستند.

باریش گفته است که در ۱۶ سالگی، ۱۰۰ کیلو بوده و تا ۱۸ سالگی، اضافه وزن داشته است. او قبل از ورود به عرصه ی مدلینگ، در ۱۲ سالگی به باشگاه Efes Pilson Spor منتقل شد. او پس چند سال به دلیل آسیب دیدگی تاندون پا مجبور شد این رشته را رها کند.

باریش مورات یاغچیی، بهترین مدل ترکیهپس از شرکت در مسابقه ی بهترین مدل ترکیه در سال ۲۰۱۱، از سوی برند Dsquared به باریش پیشنهاد مدلینگ داده شد و از او برای حضور در ایتالیا دعوت شد. او پس از رفتن به میلان ایتالیا، مدتی در برزیل و مدتی در سوئیس به کار مدلینگ پرداخت‌ اما پس از اینکه خبر ابتلای مادرش به سرطان را شنید، به ترکیه بازگشت.

بیوگرافی و عکس های باریش مورات یاغچی طبق گفته باریش او پس از ورود به کار مدلینگ، به کار مدلینگ علاقمند شد و شروع به شرکت در کلاس های بازیگری کرد اما پس از اینکه حدود یک سال در تست های بازیگری شرکت کرد و رد شد، به کارشیکایای ازمیر بازگشت و به کار گارسونی پرداخت.

یکی از روز ها، رئیس باریش با یک روزنامه در دستش به سراغ باریش می آید و به او چنین میگوید:« تو آرتیست هستی، این جا چی کار میکنی» او سپس باریش را از کارش برکنار میکند.

با اینکه باریش از بازیگری ناامید شده بود اما مدیر برنامه های او، با انتشار خبری در روزنامه حریت و اینکه او زمانی به عنوان بهترین فوتو مدل ترکیه انتخاب شده بود و در حال حاضر مشغول گارسونی است، بار دیگر نام باریش را بر سر زبان ها انداخت. پس از انتشار این خبر و معروف شدن مجدد باریش، از او برای کار بازیگری دعوت شد.

فیلم ها و سریال های بیوگرافی و عکس های باریش مورات یاغچی باریش پس از گذراندن کلاس های بازیگری، با نقش آکین در سریال خانواده شوهرم، بصورت جدی کار بازیگری را آغاز کرد. او سپس با نقش ایمن در سریال عشق اجاره ای بین بینندگان به شهرت رسید و پس از آن با نقش بورا در سریال Şevkat Yerimdar جلوی دوربین رفت. بازی اخیر باریش مورات یاغچی مربوط به فیلم سینمایی عروس اشرافی در سال ۲۰۱۷ است.

او اخیرا با شرکت کننده ی تیم سوروایور، نسا بولوکباش وارد رابطه شده است. نسا، باریش را با پدرش نیز آشنا کرده است. باریش در سال ۲۰۱۸ مدتی با مدل آلمانی بنام برندا ‌پاتیا رابطه داشت و این دو برای دیدن یکدیگر به ترکیه و آلمان رفت و آمد میکردند. باریش در مصاحبه ای گفته است که ظاهر فردی که با او رابطه عاشقانه دارد مهم نیست اما باید فرد مقابل از او باهوش تر باشد.

طبق گفته ی رسانه ها، باریش مدتی نیز با ایرم دریجی Irem Derici رابطه داشته است با این حال باریش در یک برنامه تلویزیونی این شایعات را رد کرده و گفته بود که فقط چند بار برای صرف غذا و آشنایی با ایرم بیرون رفته و به این نتیجه رسیده است که به هیچ وجه به درد هم نمی خورند. باریش در این رابطه گفته است که ایرم از نظر روانی باید درمان شود و برای معروف شدن بیشتر، از او استفاده تبلیغاتی کرده است. او گفته است که اخلاق و رفتار ایرم زنانه نیست و همیشه در صحبت هایش از فوش و کلمات رکیک استفاده می کند به همین دلیل حرکات او برایش قابل تحمل نبوده است.


Television
2014    My Husband's Family
2017    Rental Love
2017    Sosyetik Gelin
2018    Şevkat Yerimdar

Filmography
2014   Figüran
2023   Prestij Meselesi

Competition
2020    Survivor Ünlüler-Gönüllüler  
2022   Survivor 2022: All Star