نام اصلی : Tara Sutaria / تارا سوتاریا / তারা সুতারিয়া
تاریخ تولد : 19 نوامبر 1995
ملیت : هندی Indian
تحصیلات : St. Andrew’s College
حرفه : بازیگر Actress
سالهای فعالیت : 2010 تاکنون

زندگینامه

تارا سوتاریا متولد ۱۹ نوامبر ۱۹۹۵ بازیگر هندی است.از کارهای معروف او می‌توان به بازی در فیلم دانش‌آموز سال ۲و من دارم میمیرم اشاره کرد.او یک خواننده آموزش دیده و رقصنده ماهر است که هیچ رابطه ای در بالیوود نداشته است. بعد از تست دادن‌های متعدد و رد شدن‌های مکرر، او بالاخره با فیلم «دانش‌آموزان۲» در سال ۲۰۱۹ شانس ورود به سینما را بدست آورد و دیده شد.

سوتاریا بعد از آن شانس بازی در فیلم دیگری به نام «مرجاوان» را پیدا کرد که در آن با ریتش دشموک و سیدارت مالهوترا همبازی شد. سوتاریا در سال اول ورود خود به سینما دو فیلم موفق در کارنامه کاری خود ثبت کرد و توانست به عنوان یک بازیگر جایگاه خود را در بالیوود تثبیت کند و ادامه راه را برای خودش هموار کند. فیلم بعدی او که سال جاری میلادی اکران خواهد شد «Tadap» نام دارد که در آن با آهان شتی (پسر سونیل شتی) همبازی شده است.


تارا سوتاریا ۱۹ نوامبر سال ۱۹۹۵ میلادی در یک خانواده زرتشتی پارسی به دنیا آمده است و دو خواهر دوقلو دارد.او فعالیت هنری خود را از سال ۲۰۱۰ به عنوان آرتیست کودک آغاز کرده است. وی مدرک لیسانس در رسانه های جمعی را از کالج هنر، علوم و تجارت اندرو دریافت کرده است.

Filmography
2019     Student of the Year 2
2019     Marjaavaan
2020     Tadap

Television
2010     Big Bada Boom
2011     Entertainment Ke Liye Kuch Bhi Karega
2012     Best of Luck Nikki
2012     The Suite Life of Karan & Kabir
2013     Oye Jassie
2013     Shake It Up