نام اصلی : ریا چاکرابورتی / Rhea Chakraborty / रिया चक्रवर्ती
تاریخ تولد : 1 ژوئیه 1992
محل تولد : بنگلور، کارناتاکا، هند
حرفه : بازیگر .وی جی
سالهای فعالیت : 2009 تاکنون

زندگینامه

ریا چاکرابورتی متولد 1 ژوئیه 1992، بازیگر و مدل هندی می باشد. ریا چاکرابورتی در یک خانواده بنگالی در بنگلور، کارناتاکا، هند متولد شد. پدرش یک افسر ارتش هند بود. او تحصیلات خود را از مدرسه عمومی ارتش آمبلا کانت، آمبلا ( منطقهٔ مسکونی در هند در هاریانا ) انجام داد. از کارهای معروف او می‌توان به بازی در فیلم دوست‌دختر نصفه‌نیمه، چهره و شیرینی اشاره‌کرد. 

ریا چاکرابورتی فعالیت هنری خود را با اجرا در تلویزیون در سال ۲۰۰۹ آغاز کرد. او اولین بازی خود را در سال 2012 در فیلم تلوگو شروع کرد و در سال 2013 در فیلم هندی Mere Dad Ki Maruti به شهرت رسید.

او در سال ۲۰۱۴ در فیلمی تحت عنوان « Sonali Cable» بازی کرد که این فیلم در گیشه عملکرد خوبی نداشت اما با نمایش توانایی‌های بازیگری ریا چاکرابورتی به نقطه پرشی برای این بازیگر جوان تبدیل شد. حضور او در تبلیغات تجاری فشن شوی اورئال پاریس باعث شد بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

در سال ۲۰۱۷ در فیلم « Half Girlfriend» نقشی کوتاه در کنار آرجون کاپور و شرادا کاپور ایفا کرد و به خاطر بازی‌اش در این فیلم تحسین شد. در سال ۲۰۱۸ در فیلمی تحت عنوان « Bank Chor» نقش مقابل ریتش دشموک را بازی کرد. همچنین در یک آهنگ بسیار موفق به نام “O Heeriye” در کنار آیوشمان کورانا حضور یافت. این بازیگر در سال ۲۰۱۸ در فیلم دیگری به نام « Jalebi» نقش مقابل یک بازیگر تازه وارد به نام وارون میترا را بازی کرد.

ریا چاکرابورتی در آوریل 2019 در یک مهمانی با سوشانت سینگ راجپوت بازیگر بالیوود آشنا شد با او وارد رابطه شد. وی در سپتامبر 2019 با همکاری برادرش و راجپوت یک شرکت هوش مصنوعی به نام Vividrage Rhealityx تاسیس کرد. این زوج در دسامبر 2019 با هم زندگی کردند.

در 14 ژوئن 2020 راجپوت در 34 سالگی در خانه اش در بمبئی خود کشی کرد و علت خودکشی سوشانت سینگ بازیگر هندی افسردگی اعلام شده است. پدر سوشانت با شکایت از ریا چاکرابورتی نزد پلیس، او را به دزدی و خیانت به پسرش متهم کرد. پدر سوشانت سینگ ادعا کرد که ریا چاکرابورتی، پس از خیانت به سوشانت، پول گزافی از کردیت کارت او گرفته و سپس او را رها کرده است، پدر این بازیگر هندی می‌گوید که ریا چاکرابورتی مقصر خودکشی پسرش است.

ریا چاکرابورتی در این بازجویی گفت: قرار بود اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی با سوشانت ازدواج کنم. سوشانت از مشکل افسردگی رنج می‌برد، اما داروهایش را مصرف نمی‌کرد و به ورزش یوگا و مدیتیشن روی آورده بود. ما دوران قرنطینه را با هم سپری کردیم، اما دعوایی بین ما رخ داد و من منزل سوشانت را ترک کردم.

Filmography
2012    Tuneega Tuneega
2013    Mere Dad Ki Maruti
2014    Sonali Cable
2017    Dobaara: See Your Evil
2017    Half Girlfriend
2017    Bank Chor
2018    Jalebi
2021    Chehre

Television
2009    TVS Scooty Teen Diva
2009    Pepsi MTV Wassup
2010    Gone in 60 Seconds
2011    TicTac College Beat
2023    MTV Roadies: Karm Ya Kaand