نام اصلی : ساقی حاجی پور Saghi Hajipour
تاریخ تولد : 26 مهر 1374
محل تولد : تهران. ایران
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : 1396 تاکنون

زندگینامه

ساقی حاجی پور متولد ۲۶ مهر ماه ۱۳۷۴ در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است از تئاتر آغاز کرد تا اینکه اولین بار با سریال شبکه خانگی هم گناه به کارگردانی مصطفی کیایی جلوی دوربین رفت و در نقش هدیه بسیار درخشان ظاهر شد.

با تئاتر اولین تجربه بازیگری خود را بدست آورد تا اینکه سال ۱۳۹۶ برای سریال سایه بان به کارگردانی جمشید و نوید محمودی تست داد و قبول شد. با اینکه اسم او روی خبرگزاری ها بعنوان بازیگر این مجموعه رفت اما در زمان تست گریم متوجه شدند کاراکتر سنش بیشتر است و او امکان بازی پیدا نکرد.

در سال ۱۳۹۷ هم برای سریال لحظه گرگ و میش به کارگردانی همایون اسعدیان تست داد و قبول شد اما اینبار خود او بخاطر مشکلات شخصی امکان بازی پیدا نکرد.

در سال ۱۳۹۸ بعد از تست های زیادی که در دفاتر مختلف سینمایی تجربه کرد بود اینبار برای بازی در سریال هم گناه مصطفی کیایی دعوت شد. آقای کیایی ، خانم حاجی پور را از اتود بازیگری وی در سریال لحظه گرگ و میش دیده بود که در نهایت بعد از تست او را برای بازی در نقش هدیه انتخاب شد.

نقش هدیه برای من خیلی پر چالش بود ، سنش از من کمتر بود و تجربه ‌‎هایی رو داشت که من نداشتم ولی آقای کیایی آنقدر خوب بازیگر رو هدایت می ‎کند آنقد راهنمایی های ایشان کامل و دقیق است که بازیگر چاره ای ندارد جز اینکه خوب باشد.

کودک همسری در سریال هم گناه ، چیزی نیست که از جامعه الانمون جدا باشه یعنی سریال همگناه نه تنها عشق یک دختر کم سن و سال رو به یک مرد مسن نشون می ده بلکه همه انواع عشق رو به تصویر می کشه. مثلا یک زن سن بالا عاشق یک پسر کم سن و سال تر از خودش میشه و این ها مسائلی هستند که در جامعه وجود دارند پس چرا ما نباید ازشون فیلم بسازیم.

من تو خونه مامانم اینا می گن مظلومم ولی خودم اینطوری فکر نمی کنم. آدم معمولا درون خود شیطنت هایی دارد ولی خوب اطرافیانم بهم می گویند جزء آدم های مظلوم حساب می شوم ولی نه به مظلومیت هدیه …

Television
1396   سایه بان
1398   هم گناه
1402   عقرب عاشق


Theater
1397   پارک شهر
1398   شربت سینه