ورزشی

نمودار ارتفاع بریس کمان Recurve و نحوه تنظیم آن

به منظور ترجمه جدول ارتفاع بندی کمان Recurve و نحوه تنظیم آن، لازم است که کمی در مورد معنی این اصطلاحات کمانشناسی صحبت کنیم. اول از همه، Recurve Bow یک نوع کمان است که در طراحی آن، به جای ساده بودن و مستقیم بودن لاک پشت، مقوایی با خمیدگی استفاده میشود. این خمیدگی به شکل یک منحنی به داخل است که به کمان شکل خم شده خاصیت “Recurve” را میبخشد.

در جدول ارتفاع بندی کمان و نحوه تنظیم آن، مطرح میشود که “brace height” یا ارتفاع بند، به فاصله بین صفحه پشتی کمان و طناب کمان اشاره دارد. این ارتفاع میتواند تاثیر مستقیمی در کارایی و قدرت کمان داشته باشد. درصورتی که ارتفاع بند بیش از حد باشد، کمان ممکن است کمترین توان را تولید کند و درصورتی که کمتر از حد باشد، ممکن است کمان سر و صدا اضافه ای تولید کند و باعث کاهش دقت و ثبات تیر شود.

به منظور تنظیم ارتفاع بند کمان، شما باید طناب کمان را کشیده و سپس ارتفاع بند را تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. اما توجه داشته باشید که این فرایند بر حسب نوع کمان و تنظیمات آن متفاوت است. درصورتی که دسترسی به یک کارشناس کمانشناسی دارید، بهتر است از نصیحت‌ها و راهنمایی‌هایشان استفاده کنید.

تنظیم ارتفاع کمربند کمان یکی از مراحل مهم در این فرآیند است. برای یک مبتدی، این فرایند ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد، اما یک تیرانداز علاقه‌مند به زودی تمام دانش لازم را خواهد آموخت! من میتوانم به شما راهنمایی کنم تا این فرآیند را به خوبی انجام دهید و به عنوان یک تیرانداز با تجربه پیشرفت کنید.

اما سوال این است که ارتفاع صحیح کمربند کمان ریکور چیست؟ آیا یک اندازه‌گیری قطعی وجود دارد، یا آیا شما می‌توانید آن را به صلاحدید خودتان تنظیم کنید؟ خب، این موضوعی است که امروز در اینجا بحث خواهیم کرد.

در اینجا به شما چارت ایده‌آل ارتفاع کمربند کمان ریکورب را ارائه خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که چگونه تنظیم را به صورت کامل انجام دهید. با توجه به نوع کمان ریکوربی که استفاده می‌کنید و وزن کشش آن، ما میتوانیم به شما راهنمایی کنیم که چگونه بهترین ارتفاع کمربند را برای کمان خود انتخاب کنید و آن را به روش صحیح تنظیم کنید.

پس بدون هیچ تأخیری، بیایید مطلع شویم!

ارتفاع بریس چیست و چرا به تنظیمات نیاز دارد؟

 ارتفاع بریس در واقع فاصله‌ای است که بین موجب‌گیر و تیر در کمان تعیین می‌شود. این ارتفاع می‌تواند بر اثر تنظیمات و تغییرات در کشش کمان تغییر کند. اما چرا نیاز به تنظیمات دارد؟ برای اینکه تاثیرات ارتفاع بریس روی عملکرد تیر و دقت شلیک را درک کنیم، باید این مسئله را بررسی کنیم.

ارتفاع بریس بر تغییر سرعت تیر و تغییرات در تماس تیر با کمان تأثیر می‌گذارد. وقتی ارتفاع بریس کم است، سرعت تیر بیشتر ولی کشش کمان نیز بیشتر خواهد بود. اگر ارتفاع بریس بیشتر شود، سرعت تیر کمتر و کشش کمان بیشتر خواهد بود. این تنظیمات می‌توانند در دستیابی به دقت و کنترل بهتر در شوتینگ کمک کنند.

بنابراین، تنظیم ارتفاع بریس به دلیل تأثیرات آن بر روی عملکرد تیر و دقت شلیک، ضروری است. در صورت نیاز، من همیشه در اختیار شما هستم تا در تنظیمات کمان و ارتفاع بریس به شما کمک کنم.

هیچ نگرانی! قبل از دیدن نمودار و یادگیری روش، باید بدانیم که ارتفاع بریس در یک کمان ریکاور چیست؟ مشکلی نیست؛ ما پاسخ را ساده خواهیم نمود!

برخی از کمان‌ها دارای ارتفاع بریس حدوداً ۷.۵ تا ۹.۵ اینچ هستند که اندازه استانداردی هست. با این حال، ممکنه این ارتفاع در هر کمان متفاوت باشه که این امر کاملاً طبیعی هست.

هنگام تیراندازی با کمان، ارتفاع بریس تأثیر زیادی بر ویژگی‌های مهم سلاح دارد. به عنوان مثال، این ارتفاع سرعت شلیک شما را تعیین می‌کند. این یک مورد بسیار حیاتی در تیراندازی با کمان است، بنابراین شما باید همواره ارتفاع بریس را به صورت دقیق حفظ کنید.

علاوه بر این، بدون تنظیم دقیق ارتفاع بریس، هرگز نمی‌توانید به نقطه محوری برخورد کنید! وقتی در حال تمرین یا شکار هستید، شما نمی‌خواهید این اتفاق بیفتد!

بنابراین، اگر به دنبال عملکردی بی‌دردسر و تیراندازی دقیق هستید، نیاز خواهید داشت تا ارتفاع را بهینه کنید. در غیر این صورت، تلاش‌های شما بیهوده خواهد بود.

ارتفاع بریس چقدر است

نمودار ارتفاع پرانتز کمان Recurve – اندازه گیری ایده آل

قبل از انجام تغییرات، مهم است که درباره‌ی ارتفاع دقیق پشتیبانی کمان بازوبسته خود آگاه شوید. بنابراین، در اینجا یک جدول ارائه می‌دهیم تا بتوانید به راحتی مشخص کنید کدام اندازه برای کمان شما بیشترین دقت را خواهد داشت.

طول کمان (AMO)

ارتفاع برایس

۵۴ Inches

۷ inches

۵۶ Inches

۷.۲۵ inches

۵۸ Inches

۷.۲۵ to 7.75 inches

۶۰ Inches

۷.۵ to 8.25 inches

۶۲ Inches

۷.۷۵- to 8.5 inches

۶۴ Inches

۸ to 8.75 inches

۶۶ Inches

۸.۲۵ to 9 inches

۶۸ Inches

۸.۵ to 9.25 inches

۷۰ Inches

۸.۲۵ to 9.5 inches

۷۲ Inches

۹.۵ to 9.75 inches

درسته، برخی اوقات ممکنه ارتفاع پیشنهادی توسط تولید کننده یا همانی که به تازگی اشاره کردیم برای شما کار نکنه. در این صورت، همیشه میتونید آن را بر اساس ترجیحات خود تغییر دهید.

هیچ اندازه دقیقی برای دنبال کردن وجود ندارد. بنابراین، باید کشف کنید که چه چیزی برای شما بهترین عمل می‌کند. بله، ممکن است نیاز داشته باشید تا از طریق تلاش و خطا عبور کنید، اما این فقط بخشی از سفر است!

نحوه تنظیم ارتفاع بند کمان برگشتی – گام به گام

تنظیم کردن کمان بازی خود یک کاری است که باید به طور منظم انجام دهید. بله، هر بار که کمان خود را برداشت می‌کنید، باید تغییراتی ایجاد کنید تا تیرهای کاملی بزنید.

ارتباط خوبی برقرار کردید! بنظر می‌رسد که ترجمه در ابتدا برای شما یکم پیچیده به نظر برسد. اما پس از مدتی، آن به قسمتی از زندگی شما تبدیل می‌شود، مانند لمس کردن صفحه اینستاگرامتان طولانی عرضه! بنابراین اینجا دستورالعمل قدم به قدم برای شما است. نگران نباشید؛ کل موضوع به طور کلی ساده است!

  1. در ابتدا، پیشنهاد می‌کنم که برای تنظیم ارتفاع بریس، کمان را در جایی تعلیق کنید تا بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.
  2. ابتدا، بررسی کنید که آیا بریس کمان به درستی نصب شده است یا خیر. معمولاً می‌توانید این کار را با مشاهده نشانگر ارتفاع بریس انجام دهید. اگر نشانگر درست نمایش داده نمی‌شود، بریس را باید تنظیم کنید.
  3. برای تنظیم بریس، از یک برنامه استفاده کنید. در این نوع برنامه ها، شما می‌توانید ارتفاع مطلوب بریس را وارد کنید و سپس برنامه به شما نشان می‌دهد که چقدر بریس را باید تنظیم کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا بریس را به دقت تنظیم کنید.
  4. یک قلم را بردارید و به آرامی در حالی که بریس را نگه می‌دارید، در نقاط مختلف بر روی کمان ضربه بزنید. با توجه به صدایی که تولید می‌شود، می‌توانید متوجه شوید که آیا بریس به درستی تنظیم شده است یا خیر. اگر صدای زیاد و پرخرج دارید، بریس را کمی کمتر بگیرید. اگر صدای سرد و بدون هماهنگی دارید، بریس را کمی بیشتر بگیرید.
  5. برای بررسی درستی تنظیم بریس، می‌توانید با چشمانتان نیز بریس را مشاهده کنید. اگر بریس بیش از حد بزرگ یا کوچک باشد، برای تنظیم آن تلاش کنید.
  6. پس از تنظیم بریس، همیشه می‌توانید بازی کمان خود را تست کنید. مطمئن شوید که تغییرات در تنظیم بریس بهبودی در کارایی کمان شما ایجاد کرده است.

خط پایین

به خوبی، اینجا برای شما نمودار قد ساعد کمان ریکریو و دستورالعملی در مورد نحوه انجام تنظیمات به آسانی است. خوب، این روش بسیار ساده است؛ بنابراین شما میتوانید در چشم‌به‌خشکی آن را فراگیرید!

و اگر نمودار پیشنهادی برای شما ایده‌آل نباشد، سعی کنید ارتفاعی را پیدا کنید که برای شما بهترین عمل کند. پس از چند تلاش، شما یک متخصص خواهید شد؛ در این مورد هیچ شکی نیست!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا