ورزشی

نحوه انتخاب کمان کامپوند: راهنمای خرید

آیا شما هم مثل ما به شکار کمان وسواس دارید؟ خب کی نیست؟ شکار کمان هیجان انگیزترین و پرماجراترین کار برای یک کماندار است. اما بسیاری از ما این واقعیت را نمی دانیم که فقط تمرین نیست که یک کماندار را عالی می کند، او باید کمانی را انتخاب کند که برای ارائه مهارت مناسب باشد.

چگونه یک کمان کامپوند انتخاب کنیم؟ شما باید به درستی تحقیق کنید و ترجیحات شخصی خود را بارها و بارها تجزیه و تحلیل کنید. و این همان کاری است که ما از قسمت خود در اینجا انجام دادیم. ما در مورد تمام موارد ضروری صحبت کرده ایم تا مطمئن شوید که می توانید کمان مرکب مناسب را به دست آورید.

عواملی که هنگام انتخاب کمان مرکب باید در نظر گرفته شوند

اگرچه ما کاملاً با شما موافقیم که به تنهایی کمان خود را بخرید، اما به شما پیشنهاد می کنیم که آن را از یک فروشگاه حرفه ای خریداری کنید که در آن کارکنان با تجربه می توانند با دانش درست شما را راهنمایی کنند. بنابراین بیایید با برخی از اصول اولیه و مواردی که هنگام خرید یک کمان مرکب به دنبال آن باشیم، شروع کنیم.

درباره اصول اولیه بیاموزید

قبل از رفتن به یک کمان فروشی، باید اصول اولیه کمان کامپوند را یاد بگیرید تا هنگام صحبت با صاحب مغازه با تجربه، احساس ناراحتی یا ناخوشایندی نداشته باشید.

از سوی دیگر، یادگیری درست در مورد قطعات و مشخصات کمان مرکب به شما کمک می کند ترجیحات خود را به روشی گسترده و در عین حال کارآمد بدانید.

طول کشش

 

طول کشش

 

اگر هنوز با مفهوم طول کشش آشنا نیستید، باید برای یک بار آن را مرور کنید، طول کشیدن اساساً طولی است که باید به عقب بکشید.

در حالی که کمان مرکب خود را می گیرید، مراقب این واقعیت باشید که باید یکی از آنها را متناسب با دست خود تهیه کنید.

وزن کشش

وزن کشش چیزی است که در هنگام گرفتن کمان مرکب نمی توانید از آن چشم پوشی کنید. وزن مقدار نیروی لازم برای کشیدن زه کمان به عقب است. بنابراین کاملاً بدیهی است که شما باید یک کمان مرکب با وزنه ای تهیه کنید که بتوانید آن را حمل کنید و همان نیرو را به عقب برگردانید.

زیرا اگر احساس می کنید با کمان سازگار نیستید، ممکن است کمان را نگیرید یا به درستی با کمان شلیک نکنید.

طول کمان (Bow Length)

طول کمان (Bow Length)

طول کمان به عنوان طول اندازه گیری محور به محور( axle to axle) در نظر گرفته می شود. اگر مبتدی هستید، درخواست قلبی و روحی ما از شما این است که یک کمان مرکب با طول کمان بلندتر تهیه کنید.

زیرا آنها حداکثر پایداری را ارائه می دهند در حالی که کوتاهترها برای شکارچیان با تجربه کمان هستند.

کمان‌های مرکب کوتاه‌تر برای تیراندازی محکم هستند و برای مبتدیان کمی دشوار است.

ارتفاع پرانتز(Brace Height)

دلیل اینکه ما به شما پیشنهاد می‌کنیم کمان‌های مرکب با طول طولانی‌تر داشته باشید، در مورد طول بریس نیز صدق می‌کند. ارتفاع بلندتر بریس برای داشتن عمیق ترین چسبندگی روی کمان مهم است. ارتفاع پرانتز ۶ تا ۷ اینچ برای یک مبتدی عالی است تا سفر خود را با کمان مرکب خوب و در عین حال پایدار آغاز کند.

سرعت

هیچ شکارچی کمانی را دوست ندارد که کندتر شلیک کند. اگر از طرفداران سرسخت سرعت بالاتر هستید، کمانی را انتخاب کنید که تیرهایی با سرعت ۲۸۰ تا ۳۲۰ فوت در ثانیه پرتاب کند. اکثر برندها این مزیت را همراه با سایر برندها ارائه می دهند، بنابراین به کمتر از آن بسنده نکنید.

چگونه کمان مرکب مناسب را انتخاب کنیم؟

شروع سفر به عنوان کماندار شما را در همان ابتدا با بزرگترین چالش روبرو می کند که انتخاب کمان مرکب است. اگر درست متوجه شوید، با دیدن پیشرفت خود به خود افتخار خواهید کرد زیرا انتخاب درست به معنای جهت درست است.

با این حال، انتخاب کمان مرکب مناسب با مقایسه برندهای برتر با یکدیگر بر اساس ترجیحات شخصی شما شروع می شود.

در نظر بگیرید که یک کمان با وزنی که می توانید با نیروی ارائه شده خود تحمل کنید، بگیرید.

در نهایت شرایط جسمانی خود را در نظر بگیرید و بسته به آن با نظرات متخصصان به نتیجه برسید.

پیروی از این شرایط ساده، کمان مرکب مناسبی را برای شما به ارمغان می آورد و شکار کمان مرکب را عالی شروع می کنید.

چه کمان مرکب را باید بخرم؟

خرید کمان مرکب نه چیز خیلی سختی است و نه یک تکه کیک. نگاه کردن به اطراف به شما کمک می کند تا جزئیات اساسی را که هنگام خرید کمان مرکب به دنبال آن بوده اید، بیاموزید. اما آیا می دانید چه کمان مرکب را باید بخرید یا اصول اولیه آن را که یک کمان مرکب خاص را فقط برای شما مشخص می کند، قرار دهید؟ بیایید در مورد آن بحث کنیم.

شرایط فیزیکی

وقتی از ما می‌پرسید چه کمان مرکب برای شما مناسب است، از شما می‌خواهیم ابتدا وضعیت بدنی خود را به درستی درک کنید. آیا می دانستید کمان های ترکیبی مختلفی برای مردان، زنان و شکارچیان جوان و حتی بچه ها وجود دارد؟

طراحی به همراه جنسیت و شرایط فیزیکی متفاوت است زیرا کمان های مرکب قصد دارند شما را در سفری فوق العاده اما قابل تنظیم و سازگار بگذرانند. اگرچه برخی از آنها با طراحی جمع و جور نیز عرضه می شوند. اگر اهل تحقیق نیستید، می توانید با کمان طراحی شده جمع و جور نیز استفاده کنید.

نو یا دست دوم

همیشه می توانید هنگام انتخاب یک کمان مرکب به جستجوی آنلاین بپردازید تا یک کمان مرکب دست دوم با قیمت پایین تری تهیه کنید یا فقط می توانید از یک دوست قرض بگیرید. اما به طور ویژه توسط متخصصان توصیه شده است که اگر برای اولین بار شکار می کنید، واقعاً باید به جای کمان قدیمی، یک کمان جدید تهیه کنید.

اگر به اندازه کافی تجربه دارید و کمان چهارم یا پنجم را خریداری می کنید، می توانید با یک کمان دست دوم استفاده کنید.

بودجه

امروزه تعداد زیادی کمان مرکب گران قیمت در بازارها موجود است. اما هزینه بیش از ۵۰۰ دلار برای یک کمان مرکب قابل قبول نیست زیرا کمان های با کیفیت عالی کاملاً قیمت مناسبی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا