تازه های روزفناوری

راه‌ حل‌های برطرف کردن «کاهش عمدی سرعت اینترنت»

اگر سرعت وای فای شما پایین است و همه راه‌های ممکن را برای رفع آن در خانه امتحان کرده‌اید، ممکن است با یک مورد شکل‌دهی پهنای باند روبرو باشید.

به گزارش مجله شنایا و به نقل از روزنامه سان، شکل‌دهی پهنای باند تکنیکی است که ارائه دهندگان اینترنت از آن برای کاهش عمدی سرعت وای فای شما استفاده می‌کنند. این ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که از محدودیت ماهانه استفاده از داده تجاوز کنید.

این اتفاق اغلب بدون اطلاع مشتری اتفاق می‌افتد و ممکن است لازم باشد با سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید تا متوجه شوید که برای شما اتفاق افتاده است یا خیر. «شکل دهی پهنای باند» اتفاق رایجی نیست و فقط برای کاربرانی که از داده‌های زیادی استفاده می‌کنند، اتفاق می‌افتد.

به گزارش «میک آف یوز»، اگر تامین کننده اینترنت شما متوجه شود که از برنامه‌های اشتراک گذاری فایل استفاده می‌کنید، ممکن است شما را در معرض کاهش عمدی سرعت وای فای قرار دهد. بهترین کار این است که به سرعت استاندارد روتر وای فای خود توجه داشته باشید.

اگر متوجه شدید که سرعت آن بسیار کندتر از حد انتظار است، از ارائه‌دهنده اینترنت خود در مورد شکل‌دهی پهنای باند احتمالی یا کاهش سرعت آن بپرسید. برای جلوگیری از کاهش سرعت اینترنت یا محدودیت عمدی پهنای باند دو راهکار وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

ابتدا سعی کنید مصرف داده خود را کاهش دهید. یک راه خوب برای انجام این کار این است که وقتی از برنامه‌های پخش و موسیقی استفاده نمی‌کنید، آنها را ببندید. همچنین باید از استفاده همزمان بیش از حد دستگاه‌ها در شبکه خود اجتناب کنید. افزودن رمز عبور و ایجاد امنیت بیشتر ایده خوب دیگری است، از این طریق می‌توانید مانع سرقت وای فای خود از سوی غریبه‌ها و کاربران ناآشنا شوید.  ثانیا، می‌توانید به ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی دیگری بروید. امکان دارد بتوانید سرویس دهنده اینترنتی را پیدا کنید که از نظر محدودیت داده برای شما مناسب تر باشد.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا