ورزشی

انواع مختلف کمان کامپوند

سرمایه گذاری در کمان مرکب مدرن می تواند مشکل باشد. این کمان ها می توانند در اشکال مختلف برای عملکردهای مختلف و تجربیات ورزشی باشند. علاوه بر این، ۴ نوع کمان مرکب وجود دارد که هر کدام بهتر از دیگری هستند.

کمان‌های مرکب می‌توانند گران باشند و بنابراین بسیار مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری روی آن، تحقیقات کاملی انجام دهید. علاوه بر این، خرید اشتباه می تواند منجر به یک تجربه ناخوشایندی تبدیل شود. بنابراین، برای صرفه جویی در تلاش، در این مقاله در مورد انواع کمان به طور مفصل صحبت خواهیم کرد تا بهتر قضاوت کنید.

بنابراین، بیایید شروع کنیم!

۴ نوع کمان مرکب توضیح داده شده است

۱. کمان تک بادامک

کمان ترکیبی یک بادامک دارای طراحی ساده‌شده‌ای است که از یک بادامک تشکیل شده است تا نیرویی برای هدف‌گیری صحیح ایجاد کند.

کمان ترکیبی تک بادامک

این کمان جانشین مستقیم تیر و کمان قبلی از قرون وسطی است. سادگی آن باعث محبوبیت آن شد. علاوه بر این، بسیار سبک، آسان و خشن است. آنها بر خلاف سایر آرشه های موجود در لیست، به خاطر شلیک صاف و تمیز و بدون هیچ صدایی معروف هستند.

آنها همچنین به دلیل بادامک تکی خود به عنوان یک بادامک انفرادی شناخته می شوند و به عنوان اولین انتخاب محبوب کمان مرکب در نظر گرفته می شوند. از نظر سرعت، آنقدرها هم سریع نیست، اما از نظر دقت، یک چیز ضروری است.

با این حال، این کمان ساده مانند سایر کمان ها دارای اشکالاتی است. استفاده از آن در مقایسه با سایر کمان های ترکیبی موجود در لیست بسیار سخت تر است. آنها کمترین قدرت را در لیست دارند.

۱. کمان دو بادامکی

همانطور که از نام آن پیداست، برخلاف مدل قبلی خود، دوربین سولو، بادامک دوگانه دارد. این نوع پیشرفته Solo Cam است که با بادامک های گرد کاملاً متقارن عرضه می‌شود.

کمان کامپوند دو بادامکی

این کمان های مرکب به عنوان کمان های دوقلو نیز شناخته می شوند. این بادامک به دلیل داشتن بادامک های کاملاً تراز شده برای چشم بسیار جذاب است، اما از نظر دقت، در مقایسه با کمان تک بادامکی کمی پایین تر است. با این وجود، بادامک های دوقلو به دلیل سرعت باورنکردنی خود شناخته شده اند.

بادامک های دوقلو افزایش قدرت و سرعت قابل توجهی را ارائه می دهد در حالی که دقت را از دست می دهد زیرا افزایش کمی در تغییر باد می تواند مسیر پیکان را متنوع کند. همچنین اگر کمان به خوبی نگهداری نشود، ممکن است مشکلات همگام سازی وجود داشته باشد.

۳. کمان کامپوندی هیبریدی

کمان های کامپوندی ترکیبی برای شکار عالی هستند. آنها با یک دوربین دوتایی عرضه می شوند اما تنها یکی به اندام متصل است.

کمان کامپوندی هیبریدی

این باعث می‌شود قدرت بیشتری در سرتاسر کمان وجود داشته باشد که باعث می‌شود آن را بسیار سریع‌تر، دقیق‌تر و راحت‌تر روی هدف قفل شود. یک چیز خوب در مورد این سبک وزن آن است. هر کسی می تواند آن را به راحتی بدون هیچ مشکلی حمل کند.

آنها به اندازه کمان های دو بادامکی نیازی به نگهداری ندارند. علاوه بر این، به دلیل بادامکی های قوی‌تر، با همگام‌سازی مشکل کمتری خواهید داشت. به طور کلی، این کمان به دلیل قدرت برتر، دقت باورنکردنی و تیراندازی سریع، برای شکار با دوستان بسیار مهم است.

۴. کمان ترکیبی بادامک باینری ( Binary Cam Compound Bow)

بادامکهای باینری جدیدترین و توسعه‌یافته‌ترین کمان‌های کامپوند هستند. آنها همچنین شبیه بادامک های دوقلو هستند که دو بادامک در مقابل یکدیگر دارند. بادامکها به اندام‌ها متکی نیستند، که آنها را مستقل اما پایدار می‌کند. این همچنین به تعادل هر گونه نابرابری در بادامک هایی که در سراسر تیر قرار دارند کمک می کند.

کمان ترکیبی بادامک باینری ( Binary Cam Compound Bow)

بنابراین این سیستم منحصر به فرد دقت را به حداکثر سطح ممکن افزایش می دهد. پیکان از حداکثر سرعت با حرکت تمیز و نویز کمتر پرتاب می کند.

با این حال، طراحی پیچیده ای دارد، بادامک ها می توانند با یکدیگر در هم تنیده شوند که می تواند یک مشکل اصلی باشد. باید توسط کارشناسان به خوبی نگهداری شود.

مزایای استفاده از کمان مرکب

کمان مرکب ابتدا در ایالات متحده معرفی شد و بعداً در سراسر جهان گسترش یافت. آنها بسیار شبیه به تیر و کمان سنتی عمل می کنند، اما البته تغییراتی نیز وجود دارد.

کمان های مرکب مدرن دارای “بادامک” برای خم کردن اندام هستند. این اجازه می دهد تا انرژی بیشتری با دشواری کمتر در حفظ وضعیت ذخیره شود. دارای قطعات متحرک زیادی است که کاملاً انعطاف پذیر هستند، بنابراین می توانید آنها را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید.

علاوه بر این، رایزر(قبضه) کمان مرکب که پایه است از فلزات آلیاژی، فایبرگلاس و الیاف کربن ساخته شده است. بنابراین، به طرز باورنکردنی به کمان کمک می کند تا پایداری خود را دست نخورده نگه دارد و در عین حال سبک تر شود.

این کمان ها یک «لت آف(let-off)» هم دارند. این لت آف(let-off) ها به نگه داشتن بادامک ها در جای خود کمک می کنند. بسیار انعطاف پذیر است و می توان آن را سفارشی کرد. بنابراین، هنگامی که پیکان به عقب کشیده می شود، وزن کشش فقط به عقب بر می گردد و رشته ها را کشیده می شود. این اجازه می دهد تا نیروی بیشتری بر روی پیکان ایجاد فشار کند.

در نتیجه وقتی تیر رها می شود با قدرت زیادی شلیک می کند تا آسیب مهلکی داشته باشد. این همچنین به قدرت کمتری برای نگه داشتن در کشش کامل نیاز دارد و باعث می شود کماندار با داشتن مزیت مکانیکی از قدرت کمتری روی آن استفاده کند.

با این وجود، کمان مرکب بیشتر برای آموزش در ارتش، شکار در طبیعت، در مسابقات ورزشی و برای اهداف سرگرم کننده که ممکن است به سادگی یک سرگرمی باشد استفاده می شود. استفاده از آنها کاملاً ایمن است و به راحتی بارگیری می شود. جدا از این مزیت‌های فوق‌العاده، حس یک کماندار را به شما می‌دهد که از دوران قرون وسطی بازگشته است.

هنگام انتخاب کمان مرکب چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

با توجه به نوع بهبود یافته کمان های مرکب موجود در حال حاضر، انتخاب یکی از آنها دشوار می شود. با این حال، هنگام انتخاب، عواملی وجود دارد که باید ابتدا در نظر بگیرید.

اولاً، آنها می توانند از موارد زیادی که در انتخاب کمان مرکب به اولویت شما محدود می شوند، متغیر باشند. ثانیاً عوامل به شرح زیر است:

جذابیت چشم: اگر برای شما جذاب باشد.

وزن: اگر هنگام استفاده از هدف گیری راحت هستید.

طول کشش(Draw length): هرچه کشش کوتاه تر باشد، فشار بیشتر می شود.

هدفی که برای آن استفاده می‌کنید: می‌تواند نقش کلیدی در هنگام انتخاب کمان داشته باشد و ممکن است مجبور شوید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید که با توجه به اهداف شما مانند دقت یا سرعت بالا، کمان در آن برتری داشته باشد.

اندام(Limbs) : آنها ثبات و قدرت تیر را تعیین می کنند

دقت: هنگام انتخاب کمان یک نیاز است

سرعت: این متناسب با قدرت است

نویز: برای این است که تمرکز شما دست نخورده بماند.

قفل کردن روی هدف: برای داشتن یک شلیک واضح

نوع پیکان: پیکان های سازگار ضروری هستند

انعطاف پذیری در حین استفاده: همه در هنگام استفاده از چنین چیزی به راحتی می خواهند، بنابراین نکته مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

جدای از این، عوامل مهم زیادی می تواند وجود داشته باشد که ممکن است بر قابلیت اطمینان و انتخاب در نظر گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا