ورزشی

محاسبه طول کشش یا دراو در تیراندازی با کمان

در تیراندازی با کمان برای انتخاب اندازه کمان و اندازه تیر شما نیاز است بدانید طول کشش یا DRAW LENGT دست شما چقدر است.(برای کسانی که به صورت حرفه ای می خواهند تیراندازی با کمان را ادامه دهند)

باتوجه با اینکه همه افراد دارای طول قد یکسان نیستند داران طول کشش متفاوتی نیز هستندطول کشش هر فرد رابطه مستقیمی با طول قد او داردو به روش های مختلف قابل اندازه گیری است

طول کشش یا DRAW LENGT

دراو = DRAW = کشش

دراو دست یا طول کشش دست DRAW LENGHT

روش اول : ساده ترین راهی که می شود دراو دست خود را محاسبه کرد از روی طول قد شماست. (طول قد به اینچ تقسیم بر ۲.۵)

مثال: قد شما ۱۷۰ سانتی متر است برای اینکه به اینچ تبدیل شود تقسیم بر ۲.۵۴ می کنید.(هر اینچ ۲.۵۴ سانتی متر است)  جواب می شود ۶۶.۹ (  ۱۷۰ / ۲.۵۴ = ۶۶.۹)

اکنون این عدد را تقسیم بر ۲.۵ می کنید می شود ۲۶.۷ که دراو دست شماست به اینچ است

روش دوم: اندازه گیری فاصله دو دست در حالت باز به اینچ تقسیم بر ۲.۵

محاسبه کشش

این روش ماننده روش اول است اما با دقت بیشتر. چون برخی افراد نسبت به قدشان دارای دستهای کشیده تر یا کوتاه تر هستند.

روش سوم: انتهای تیر را در مرکز قفسه سینه خود قرار داده و دست ها را در امتداد تیر قرار دهید نقطه انتهای دست روی تیر را یک نفر برای شما علامت گذاری کند.(بدن کاملا صاف باشد)

arrow4

روش چهارم: علامت گذاری تیر هنگام کشیدن صحیح کمان. از این روش مربیان برای بریدن اندازه مناسب تیر استفاده میکنند. کمان را باید به همرا تیر به اندازه طول دست خود بکشید و یک نفر تیر را علامت گذاری کند

محاسبه طول تیر

نکته: درصورتی که تازه کمان تهیه کردید و آماتور هستید بهتر است تیر را کوتاه نکنید. چون تا وقتی استایل بدن شما فرم مناسب را برای تیراندازی بدست نیاورده باشد کوتاه کردن تیر اشتباه است.

کمان با چه سایزی تهیه کنیم؟

افرادی با طول کشش کمتر از ۲۸ اینچ میتوانند استفاده کنند از یک کمان با طول   ۶۲-۶۶ اینچ و افرادی با طول کشش بیش از ۲۸ اینچ میتوانند از کمانی با طول ۶۶ تا ۷۰ اینچ استفاده کنند.

کمانهای آموزشی که بیشتر در هیئت ها و باشگاه ها استفاده می شود ۶۴ اینچ هستند. ضمنا کسانی که از کمان برای تفریح و شکار استفاده می کنند نیاز نیست حتما از کمانی با طول کشش مناسب خود استفاده کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا