مد و فشن

۵ ترفند ساده برای یکدست شدن آرایش صورت و درخشندگی پوست

بیشتر ما پس از دیدن چهره هنرمندان و بازیگران سینمایی یا دیگر سلبریتی‌ها در تلویزیون یا شبکه‌های اجتماعی، به این موضوع فکر می‌کنیم که پوست آنها چگونه این‌قدر درخشان و صاف به نظر می‌رسد. همه ما با استفاده از ترفندهای ساده می‌توانیم به پوست صاف، درخشان و زیبایی دست پیدا کنیم.

به گزارش مجله شنایا، بخشی از این ترفندهای ساده به آماده‌سازی پوست قبل از شروع آرایش برمی‌گردند. درحالی که این ترفندها معمولا نادیده گرفته می‌شوند اما واقعا می‌توانند تفاوت‌های چشمگیری در یکدستی آرایش صورت و درخشندگی پوست ایجاد کنند.

۱. با میست صورت شروع کنید

روند آماده‌سازی پوست صورت برای آرایش، باید با استفاده از میست مرطوب‌کننده مخصوص صورت شروع شود. اگر از میست‌های آبرسان و باکیفیت‌تر استفاده کنید، می‌توانید نتیجه بهتری هم بگیرید.

۲. از مرطوب‌کننده استفاده کنید

وقتی که میست صورت به درون پوست نفوذ کرد، باید از محصولات مرطوب‌کننده استفاده کنید. از آنجایی که آرایش باید لایه‌لایه روی پوست صورت قرار بگیرد، بهتر است از یک مرطوب‌کننده سبک کمک بگیرید که سرعت جذب بالایی داشته باشد. البته مرطوب‌کننده باید متناسب با نوع پوست انتخاب شود تا بتواند سازگاری خوبی با پوست داشته باشد.

۳. پوست صورت را کمی ماساژ بدهید

وقتی که استفاده از مرطوب‌کننده به پایان رسید، باید پوست صورت را کمی ماساژ بدهید تا گردش خون در بافت صورت تقویت شود و محصولات استفاده‌شده نیز بهتر جذب شوند. این کار به ارتقای درخشش پوست هم کمک می‌کند و همچنین مانع از کدرشدگی پوست می‌شود.

گاهی اوقات هم بهتر است که بعد از ماساژ دادن پوست صورت، از یک لایه‌بردار ملایم برای جداسازی سلول‌های پوستی مرده از بافت صورت کمک بگیرید.

۴. از پرایمر استفاده کنید

وقتی که مراحل قبلی را به انجام رساندید، باید از پرایمر کمک بگیرید. پرایمر انتخاب‌شده هم باید با فونداسیون انتخاب‌شده سازگاری داشته باشد و با ویژگی‌های پوست هر فرد هم متناسب باشد.

بیشتر پرایمرهای سیلیکونی از قابلیت مات‌کنندگی و صاف‌کنندگی پوست برخوردار هستند و سازگاری خوبی هم با فونداسیون‌های سیلیکونی دارند.

افراد دارای پوست خشک که می‌خواهند پوست درخشان‌تر و شاداب‌تری داشته باشند، می‌توانند از پرایمرهای آبرسان یا هیدراتور کمک بگیرند که فرمولاسیون آنها اساسا برپایه آب طراحی شده است.

۵. استفاده از فونداسیون را شروع کنید

حالا نوبت به استفاده از فونداسیون می‌رسد. فونداسیون مایع باید با استفاده از براش آرایشی روی صورت پخش شود و بعد هم باید از اسفنج نمدار یا مرطوب برای یکدست‌سازی آن روی پوست صورت استفاده شود تا حالت یکپارچه و محوی پیدا کند.

اگر از فونداسیون پودری استفاده می‌کنید، در به‌کارگیری آن زیاده‌روی نکنید تا بافت صورت حالت طبیعی‌اش را از دست ندهد. فونداسیون‌های برپایه آب هم معمولا حالت درخشان و طبیعی پوست را حفظ می‌کنند، اما ابتدا باید ببینید که پوست شما با کدام نوع از فونداسیون‌ها سازگاری دارد.

منبع: سلامت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا