تازه های روزورزشی

از اینلاین هاکی تا حضور در کمپ فدراسیون جهانی هاکی روی یخ

به گزارش مجله شنایا، پس از نایب قهرمانی تیم ملی هاکی روی یخ ایران در مسابقات آسیایی، به این ورزش توجه بیشتری شد تا جایی که شورای المپیک آسیا، سارینا خسروی، ورزشکار زیر ۱۶ سال ایرانی را جهت حضور در کمپ فدراسیون جهانی هاکی روی یخ بورسیه کرده است.

سارینا خسروی در خصوص شروع به فعالیت خود می گوید: سال ۹۵ وارد این ورزش شدم و رشته های مختلفی مانند نمایشی و سرعت را تجربه کردم و  پس از مدتی با توجه به علاقه ای به هاکی داشتم، شروع به فعالیت حرفه ای کردم.

خسروی دارای مدال طلای استانی نوجوانان اینلاین هاکی دو دوره متوالی در سالهای۱۳۹۷ و۱۳۹۸ مدال برنز کشوری اینلاین هاکی نوجوانان سال۱۳۹۸ است.

ورزشکار هاکی روی یخ اصفهانی عنوان کرد: در شهر اصفهان شروع به فعالیت کردم و ۶ سال در حوزه اینلاین هاکی مشغول بودم، پس از تاسیس پیست یخ در ایران مال، به حوزه هاکی روی یخ وارد شدم.

download

ورزشکاران ایرانی تنها پیست یخ ایران ما، قادر به فعالیت هستند و خارج از تهران، شانس زیادی برای یک استعداد در این رشته وجود ندارد.

وی در این خصوص گفت: ابتدا هر هفته با اتوبوس به تهران میرفتم تا بتوانم در تمرینات شرکت کنم و برای حضور در یک ساعت تمرین، ۱۲ ساعت در راه بودم، پس از یکسال با توجه به  افزایش روز های تمرین درهتل می ماندم و الان در تهران زندگی می کنم.

سارینا خسروی در خصوص هاکی روی یخ زنان ایران عنوان کرد: با حضور در کاپ آزاد دبی و مسابقات کشور های آسیایی کازان هاکی روی یخ در ایران شناخته شد و سپس کسب مقام دوم آسیا باعث شد این ورزش بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

او ادامه داد: هاکی روی یخ ایران در حال حاضر شرایط مناسبی دارد و حمایت های خوبی از این ورزش صورت می گیرد، تا جایی که می توان امیدوار بود استعداد های هاکی آینده خوبی برای این رشته رقم بزنند.

خسروی با این وجود سن کمی که دارد، توسط شورای المپیک آسیا برای حضور در کمپ فدراسیون جهانی هاکی روی یخ بورسیه شده است

وی در این خصوص می گوید: از ۹ مرداد در تاشکند ازبکستان، کمپ فدراسیون جهانی هاکی روی یخ شروع به پدیرش می کند و بازیکنان ۱۰ روز زیر نظر بهترین مربیان جهان تمرین می کنند تا بتوانند سهمیه المپیک زمستانی کسب کنند.هدف این دوره توسعه و پیشرفت ورزش هاکی روی یخ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا