اقتصادی

مشهد سالانه نیاز به ساخت ۶۰ هزار واحد مسکن دارد

عضو انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی گفت: در دولت سیزدهم و در طرح نهضت ملی مسکن حدودا ۳۵ هزار واحد توسط انبوه سازان استان عقد قرارداد شده است.

نعمت الله ظریف در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرانیوز در خصوص میزان نیاز استان و شهر مشهد در ساخت وساز تصریح کرد: حدودا ۳۵ هزار واحد در طرح نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم توسط انبوه سازان استان عقد قرارداد شده است که به طور متوسط چیزی حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد پیشرفت کار صورت گرفته است. در بخش خصوصی متاسفانه آماری در باره ساخت و ساز‌ها نداریم.

وی در پاسخ به اینکه این ساخت و ساز‌ها چقدر از نیاز استان را پوشش می‌دهد گفت: سالانه در استان نیاز است چیزی حدود ۸۵ هزار واحد ساخته شود و این چرخه باید به طوری ادامه‌دار باشد که در انتهای سال ۸۵ هزار واحد به بهره‌برداری برسد اما عملا این اتفاق نمی‌افتد. نیاز است که از ۸۵ هزار واحد چیزی حدود ۶۰ هزار واحد در مشهد ساخته شود.

بخوانید:  اقتصاد ۱۴۰۳ در انتظار معجزه؛ سال‌ سختی پیش‌رو است!

عضو انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی تاکید کرد: دولت در ابتدای کار  قول ساخت سالانه یک میلیون واحد را داده بود، اما به این نتیجه رسید که دولت امکان ساخت و ساز را ندارد و باید تصدی‌گری کند؛ یعنی زمین و تسهیلات ساخت در اختیار مردم قرار دهد. مسلما در سال‌های باقیمانده دولت با ارائه زمین به مردم و ساخت انبوه‌سازان باید به ۴ میلیون ساخت برسیم اما با توجه به نبود زیر ساخت مناسب بعید است به این عدد برسیم.

بخوانید:  فوری / مرحله دوم توزیع 4 حلقه لاستیک دولتی رایگان با کدملی به همه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا