آشپزی

طرز تهیه چیز کیک نوتلا |آموزش تهیه چیز کیک نوتلا خوشمزه و مخصوص به روشی متفاوت

این چیز کیک در قالب های کمربندی تهیه می شود اما می توان در ظروف تک نفره تهیه و در جشن ها یا تولد ها سرو نمود. برای مشاهده آموزش طرز تهیه چیز کیک نوتلا در ادامه با ما همراه باشید.

مواد لازم چیز کیک نوتلا

بیسکوییت دایجستیو    ۲۵۰ گرم

کره    ۵۰ گرم

پودر ژلاتین    ۱ قاشق غذا خوری

آب    یک چهارم پیمانه

پنیر خامه ای    ۵۰۰ گرم

نوتلا یا شکلات صبحانه    ۱ پیمانه

پودر شکر    نصف پیمانه

خامه صبحانه    ۱ بسته (۲۰۰ گرم)

طرز تهیه چیز کیک نوتلا

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک خوشمزه و مخصوص با نوتلا در ابتدای کار، بیسکوییت ها را با آسیاب یا گوشت کوی برقی پودر می کنیم. سپس کره را روی بخار کتری قرار می دهیم تا ذوب شود. سپس به بیسکوییت ها اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله قالب کمربندی را برداشته و کاغذ روغنی کف آن پهن می کنیم. بیسکوییت ها را کف قالب می ریزیم و یا دست یا ته لیوان آن را صاف و فشرده می کنیم. سپس با پشت قاشق روی آن را کاملا صاف و فشرده می کنیم و می گذاریم در یخچال تا سفت شود.

مرحله سوم

یک کاسه کوچک برداشته و پودر ژلاتین را با آب سرد مخلوط می کنیم و کمی می گذاریم بماند تا شکوفا شود و حالت اسفنجی بگیرد. مخلوط را روی بخار کتری قرار می دهیم تا ژلاتین ها کامل حل شود و مخلوط شفاف شود.

مرحله چهارم

سپس از روی حرارت برداشته و کنار می گذاریم تا سرد شود. یک کاسه بزرگ برداتشه و پنیر خامه ای را درون آن می ریزیم. شکلات صبحانه یا نوتلا را اضافه می کنیم. پودر شکر هم اضافه کرده و با همزن برقی می زنیم تا سبک و یک دست شود.

مرحله پنجم

در این مرحله خامه صبحانه را به مخلوط اضافه می کنیم و هم می زنیم تا یکدست و حجیم شود و در نهایت فرم بگیرد. در انتهای کار، ژلاتین سرد شده را به آن اضافه می کنیم و ترکیب می کنیم تا با هم به خوبی ترکیب و یکدست شوند.

مرحله ششم

در این مرحله بیسکوییت ها را از یخچال بیرون می آوریم و مخلوط خامه و پنیر و نوتلا را روی بیسکوییت ها می ریزیم و روی آن را به صورت یکدست صاف می کنیم و چند ساعت (۴ تا ۶ ساعت) درون یخچال قرار می دهیم تا ببندد.

مرحله هفتم

وقتی کامل خودش را گرفت، برای تزیین، ترکیب مساوی از پنیر خامه ای و شکلات صبحانه را با هم درون یک کاسه می ریزیم و با همزن می زنیم تا یک دست شود. سپس درون قیف می ریزیم و روی چیز کیک را تزیین می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا