آشپزیزندگی

طرز تهیه سیب زمینی ویژه خوشمزه و فوری به روش فست فودی

محتوا پنهان
2 طرز تهیه سیب زمینی ویژه
2.1 طرز تهیه سیب زمینی ویژه

طرز تهیه سیب زمینی ویژه

سیب زمینی ویژه یکی از انواع فست فودهای خوشمزه، لذیذ و پرطرفدار است که خیلی راحت به روش‌های مختلف با مواد متنوعی درست می‌شود و از آن می‌توانید به عنوان یک پیش غذای خوش طعم و ساده برای پذیرایی و‌ مهمانی‌ها استفاده کنید، سیب زمینی ویژه خیلی سریع آماده می‌شود. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه سیب زمینی ویژه در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

مواد لازم مقدار مواد
سیب زمینی بزرگ ۴ عدد
سوسیس هات داگ ۱ عدد
قارچ خام ۵ عدد
پنیر پیتزا به مقدار نیاز
نمک و آویشن به مقدار لازم
سس کچاپ یا گوجه فرنگی برای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه سیب زمینی ویژه

مرحله ۱: خرد کردن سیب زمینی‌ها و ریختن آن‌ها در آب در حال جوش

ابتدا سیب زمینی‌ها را پوست بگیرید، به شکل خلالی و درشت برش بزنید و خرد کنید، سپس سیب زمینی‌ها را بشورید، بعد در یک قابلمه مقداری آب بریزید و قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید، تا آب شروع به جوشیدن کند، وقتی آب به جوش آمد سیب زمینی‌ها را داخل قابلمه بریزید.

مرحله ۲: جوشاندن سیب زمینی‌ها در آب و آبکش کردن آن‌ها

بعد اجازه دهید تا سیب زمینی‌ها به مدت ۵ دقیقه داخل آب بجوشند و بافت آنها نرم شود، بعد از این مدت سیب زمینی‌ها را آبکش کنید، روی یک پارچه نخی بریزید تا آب آنها کشیده شود و کاملاً خشک شوند، سپس در یک تابه مقداری روغن بریزید و تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید.

مرحله ۳: سرخ کردن سیب زمینی‌ها در تابه با روغن داغ

سپس اجازه دهید تا روغن داخل تابه کاملاً داغ شود، مقدار روغن بهتر است طوری باشد که سیب زمینی‌ها کاملا در آن غوطه ور شوند تا همه قسمت‌های آنها به یک اندازه سرخ شود، بعد از این که روغن داغ شد، سیب زمینی‌ها را داخل تابه بریزید و سرخ کنید.

مرحله ۴: برگرداندن سیب زمینی‌ها و سرخ کردن طرف دیگر آن‌ها

وقتی یک طرف سیب زمینی‌ها کاملاً سرخ و طلایی رنگ شد، آنها را در تابه برگردانید تا طرف دیگر آنها هم سرخ شود، وقتی همه سیب زمینی‌ها سرخ شد، تابه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید بعد سیب زمینی‌های سرخ شده را داخل یک ظرف مناسب بریزید.

مرحله ۵: سرخ کردن همه قسمت‌های سوسیس‌ها در روغن داغ

بعد از آن سوسیس‌ها را به شکل حلقه‌ای برش بزنید، در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن داغ شود، بعد سوسیس‌ها را داخل تابه بریزید و با روغن داغ سرخ کنید، وقتی یک طرف آنها سرخ و طلایی شد سوسیس‌ها را برگردانید تا طرف دیگرشان هم سرخ شود.

مرحله ۶: خرد کردن قارچ‌ها به شکل حلقه‌ای و ریختن در ظرف مناسب

بعد از این که سوسیس‌ها کاملاً سرخ شدند، آنها را از تابه بیرون بیاورید، داخل یک ظرف بریزید و کنار بگذارید، سپس قارچ‌ها را که از قبل تمیز شسته‌اید و خشک کرده‌اید، به شکل حلقه‌ای برش بزنید و در ظرف دیگری بریزید، قارچ‌ها را لازم نیست که تفت بدهید.

مرحله ۷: ریختن سیب زمینی سرخ شده و پنیر پیتزا در ظرف مناسب

سپس در یک ظرف مناسب که بتوان در فر قرار داد ابتدا مقداری سیب زمینی سرخ شده بریزید تا کف ظرف را بپوشاند، بهتر است که از ظرف پیرکس استفاده کنید تا بعداً سیب زمینی را با همان ظرف سرو کنید، یک لایه پنیر پیتزا روی سیب زمینی‌ها بریزید و پخش کنید.

مرحله ۸: اضافه کردن سوسیس‌های سرخ شده به مواد داخل ظرف

مقدار استفاده از پنیر پیتزا بستگی به ذائقه و سلیقه خودتان دارد اما هرچه مقدار آن بیشتر باشد در نهایت سیب زمینی ویژه کشدارتر و خوش طعم‌تر می‌شود، بعد سوسیس‌های سرخ شده را روی پنیر پیتزا بریزید و پخش کنید، مقدار سوسیس‌ها بستگی به ذائقه و سلیقه خودتان دارد.

مرحله ۹: اضافه کردن قارچ‌های حلقه شده، نمک و پودر آویشن روی مواد داخل ظرف

سپس قارچ‌های حلقه شده را روی سوسیس‌ها بریزید و پخش کنید، بعد از آن مقداری نمک و پودر آویشن روی قارچ‌ها بپاشید، دوباره یک لایه پنیر پیتزا روی قارچ‌ها بریزید تا کاملا سطح آنها را بپوشاند، در این مرحله بهتر است مقدار پنیر پیتزا بیشتر از مرحله قبل باشد.

مرحله ۱۰: اضافه کردن یک لایه دیگر از سیب زمینی‌ها و پنیر پیتزا روی مواد داخل ظرف

بعد دوباره یک لایه از سیب زمینی‌های سرخ شده را روی پنیر پیتزا بریزید و در قسمت‌های مختلف آن پخش کنید، در آخر پنیر پیتزا را روی سیب زمینی‌ها بریزید و پخش کنید تا کاملا سطح آنها را بپوشاند می‌توانید روی پنیر پیتزا هم مقداری پودر آویشن بپاشید و پخش کنید.

مرحله ۱۱: قرار دادن ظرف داخل فر و تنظیم دمای آن و پختن سیب زمینی ویژه

بعد از آن ظرف را داخل فر که از ۱۰ دقیقه قبل کاملا گرم شده است قرار دهید، دمای فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید، اجازه دهید تا سیب زمینی‌ها به مدت ۱۰ دقیقه بپزند و پنیرهای پیتزا سطح آنها کاملا ذوب شود و به خورد مواد داخل ظرف برود.

مرحله ۱۲: پختن سیب زمینی‌ها به مدت مناسب و روشن کردن گریل

وقتی که سیب زمینی‌‌ها در فر بعد از ۱۰ دقیقه پختند حرارت پایین را خاموش کنید و گریل یا حرارت بالا را روشن کنید، تا پنیرهای پیتزا کاملا ذوب و طلایی رنگ شوند، اگر از حرارت گریل به مدت ۵ دقیقه برای ذوب کردن پنیرهای پیتزا استفاده کنید کافی است.

مرحله ۱۳: تزئین کردن سیب زمینی ویژه

بعد ظرف سیب زمینی‌ها را از فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا کمی از حرارت اولیه آن‌ها کم شود، با توجه به ذائقه و سلیقه خودتان روی سیب زمینی‌ها را با مقداری سس کچاپ یا گوجه فرنگی یا هر نوع سس دیگری تزئین کنید، برای تزئین به سلیقه خودتان عمل کنید. در آخر سیب زمینی ویژه را به عنوان میان وعده خوش طعم و پرطرفدار یا یک پیش غذای شیک و مجلسی برای پذیرایی و مهمانی‌ها همراه با سس های متنوع با طعم های مختلف، انواع دورچین و مخلفات سرو کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا