تازه های روزورزشی

ورزش در خدمت سیاست: میزبانی در جزایر سه‌گانه

به گزارش مجله شنایا، فدراسیون تازه‌تأسیس ورزش‌های دریایی و ساحلی قصد دارد در جزایر سه‌گانه جنوبی مسابقات ورزشی برگزار کند و ورزش را در خدمت سیاست درآورد.

موضوع جزایر سه‌گانه، یک چالش طولانی بین ایران و امارات است که اخیراً با حمایت روس‌ها از موضع امارات بار دیگر وارد سرخط اخبار بین‌المللی و داخلی شده است.

اکنون فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی اعلام آمادگی کرده که در جزایر سه‌گانه تنب‌بزرگ، تنب‌کوچک و ابوموسی مسابقات دریایی برگزار کند. این اقدام بر قاطعیت ایران بر مالکیت خود بر این جزایر، می‌افزاید.

از سوی دیگر، فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی به دنبال ایفای نقشی مهم‌تر و پررنگ‌تر در بدنه ورزش ایران است. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند برای به‌دست‌آوردن جایگاه قدرتمندتر در ورزش ایران باید از ظرفیت‌های موجود و مسائل موردعلاقه دولت بهره‌وری کنند.

موضوع دیگر در مورد جزایر سه‌گانه و نقش ورزش در وضعیت سیاسی آن‌ها، جذب توریست و جاذبه گردشگری است. این همان نقطه‌ای است که ورزش می‌تواند به کمک صنعت توریسم و در نهایت سیاست بیاید.

جایگاه جزایر سه‌گانه در ایران، جایگاهی بر مبنای استراتژی نظامی و اقتصادی و نیز جایگاه راهبردی آن در خلیج فارس بوده است و استفاده از ظرفیت ورزشی و به دنبال آن، گردشگری، یک نگاه و رویکرد تازه به این بخش از ایران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا