فرهنگی

نسخه صوتی «سیاه‌سالی» منتشر شد

نسخه صوتی رمان «سیاه سالی» نوشته فاطمه بهرامی توسط مؤسسه آوای چیروک منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب صوتی «سیاه‌سالی» نوشته فاطمه بهرامی به‌تازگی با خوانش یاس جعفری و مدیریت تولید بهمن وخشور توسط مؤسسه آوای چیروک منتشر و روانه بازار نشر شده است.

نسخه مکتوب کتاب «سیاه‌سالی» توسط انتشارات آفتابکاران منتشر شده است. نویسنده این‌رمان به گفته خود از دریچه‌ای متفاوت به جنگ نگاه کرده و روایتش در پی تقدیس و اسطوره‌سازی از بازماندگان جنگ نیست. بهرامی می‌گوید هدفش از نوشتن این‌داستان، ترسیم رنج و اندوه و ناامیدی انسان عادی در مواجهه با این شوم‌ترین ساخته بشر است؛ انسانی که برخلاف بسیاری از فرصت‌طلبان و سودجویان که از جنگ و حواشیِ آن برای خود نردبان‌ها ساختند تا به مقاصد سیاسی و منافع اقصادی خود برسند، تنها قربانی شرایط بودند.

داستان این‌رمان حاوی روایت رنج، خشم، ترس، آوارگی، اندوه و ناامیدیِ افرادی است که نه به‌خاطر اَبرانسان و قهرمان‌بودن که به‌مثابه افراد عادی یک‌جامعه قربانی جنگ شده‌اند و از طرفی افراد دیگری هم هستند که از همین جنگ نردبانی ساخته‌اند برای رسیدن به منافع و امیال سیاسی خود؛ چه در آن‌زمان و چه سال‌ها پس از آن. شخصیت شیرین که راوی بخش‌های اول و آخر رمان است، به‌خاطر گرفتاری با بحران‌های زندگی‌اش به‌تنهایی رنج می‌کشد. او مهارت حل مساله و توانایی مقابله با مشکلات را از دست داده و مدام خاطرات گذشته را در ذهنش مرور می‌کند. شیرین هنوز تعلقات عاطفی و احساسی از گذشته دارد که نمی‌تواند از قیدوبند آن رها شود؛ به همین‌خاطر تصمیم می‌گیرد به زادگاهش بازگردد و زندگی‌اش را به آن آدم‌ها پیوند بزند. او در بخش آخر رمان درمی‌یابد بین واقعیت و تصوری که شیرین از گذشته داشته، تفاوت بسیاری وجود دارد.

نسخه صوتی این‌کتاب با ۴ ساعت و ٣ دقیقه و قیمت ٣٩ هزار تومان عرضه شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا