فناوری

ویدئو | طرح مفهومی iOS 18 منتشر شد

طرح مفهومی iOS 18 ظاهر کلی، تغییرات و امکانات سفارشی‌ جدیدی را که در شایعات به آن‌ها اشاره شده است به‌تصویر می‌کشد.

به گزارش مجله شنایا، اپل، در خردادماه، در جریان کنفرانس WWDC 2024 از سیستم‌عامل iOS 18‌ رونمایی می‌کند. اما حالا شاهد انتشار ویدئویی از یک نسخه مفهومی iOS 18 هستیم که کنترل‌سنتر جدید با قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتر و تغییرات دیگر را به‌نمایش می‌گذارد.

براساس شایعات، سیستم‌عامل iOS 18 با تغییرات بزرگی از راه می‌رسد و به قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز می‌شود. یکی از ویژگی‌های احتمالی این سیستم‌عامل امکان قراردادن آیکون اپ‌ها در هر جای صفحه اصلی یا هوم‌اسکرین بدون نظم خاصی است.

بخوانید:  متخصصان در لندن از «اپل ویژن‌پرو» در جراحی ستون فقرات استفاده کردند + تصاویر

کانال یوتوب Cottpro با انتشار ویدئویی برخی از ویژگی‌های احتمالی سیستم‌عامل بعدی اپل را به‌نمایش گذاشته است. باید به این موضوع اشاره کرد که این نسخه براساس شایعات و گزارش‌های قبلی طراحی شده است؛ بنابراین نسخه نهایی با طرح زیر متفاوت خواهد بود.

بخوانید:  ارسال پیام ماهواره‌ای با پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید

کد ویدیو

طرح مفهومی iOS 18، لاک‌اسکرین جدید را نشان می‌دهد که به مک‌او‌اس شباهت پیدا کرده است. این ویدئو با نمایش بخش‌های مختلف سیستم‌عامل اپل ادامه پیدا می‌کند و برای مثال با طراحی جدید کنترل‌سنتر روبه‌رو می‌شویم.

مدت‌هاست که طراحی کنترل‌سنتر در آیفون تغییری نکرده و، اگر اپل بخواهد طراحی مشابه ویژن پرو را به این بخش آیفون بیاورد، به‌سراغ طراحی مشابه ویدئوی بالا می‌رود.

یکی دیگر از بخش‌هایی که این ویدئو نشان می‌دهد امکان قراردادن آیکون اپ‌ها در هر جای صفحه اصلی است، قابلیتی که گزارش‌ها اخیراً به آن اشاره کرده بودند. این ویدئو همچنین یکی از ویژگی‌های موردانتظار کاربران را نشان می‌دهد: هوم‌اسکرین آیفون در حالت افقی.

بخوانید:  تبلیغات رسما وارد منو استارت ویندوز ۱۱ شد

در کنار تغییرات ظاهری که این ویدئو به‌نمایش گذاشته، انتظار داریم در iOS 18 با قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی زیادی روبه‌رو شویم. در حالت کلی، گفته می‌شود آی‌او‌اس ۱۸ یکی از بزرگ‌ترین نسخه‌های iOS محسوب می‌شود؛ بنابراین باید منتظر تغییرات زیادی در آن باشیم، هرچند شاید این تغییرات ظاهری نباشند.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا