اقتصادی

آغاز فعالیت سامانه بارشی از امشب ۱۲ فروردین

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: از امشب ۱۲ فروردین ماه تا چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه شاهد تشدید فعالیت سامانه بارشی در بسیاری از مناطق کشور خواهیم بود.

 صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از آغاز فعالیت سامانه بارشی از امشب تا روز چهارشنبه خبر داد گفت: بارش باران، رعدوبرق، در ارتفاعات و نواحی سردسیر برف، وزش بادشدید، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد تگرگ، در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها همراه با مه در این چند روز شاهد خواهیم بود.

وی افزود: خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، مناطق شمالی استان‌های فارس و کرمان، ارتفاعات البرز، در مازندران و تهران، خراسان شمالی و شرق گلستان،  مرکزی، همدان، غرب و جنوب اصفهان، جنوب یزد درگیر این سامانه بارشی خواهند بود.

بخوانید:  بیت‌کوین محبوب‌تر از طلا؛ ETF بلک‌راک در آستانه ثبت رکورد ۱۰ میلیارد دلاری!

ضیائیان تاکید کرد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه، وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی و کاهش دید بویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

بخوانید:  پیش‌بینی استاد دانشگاه امام صادق از تورم امسال

او گفت: احتیاط در سفر‌های برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی توصیه می شود.

وی یادآور شد:  با توجه آنکه فردا ۱۳ فروردین روز طبیعت است هم وطنان به دلیل احتمال آب‌گرفتگی رودخانه‌ها از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا