فرهنگی

ویژه برنامه «هلال» و ربط ما به یکدیگر

ویژه برنامه افطار شبکه یک سیما، حرف‌های جدید و شنیده نشده‌ای برای روایت دارد.

به گزارش مجله شنایا، ویژه‌برنامه افطارگاهی «هلال» با اجرای محمد دلاوری، مجری تلویزیون از ابتدای ماه مبارک رمضان ۱۴۰۳ به روی آنتن رفته است و مهمان‌های ویژه‌ای از سراسر دنیا داشته است.

برنامه «هلال» در گروه اجتماعی شبکه یک سیما تولید شده است و با حضور مهمان‌هایی از ملیت‌های مختلف، دریچه‌ای به سبک زندگی مسلمانان جهان اسلام در ماه امت باز می‌کند و پیوند‌های مشترک امت اسلامی را از دل قصه و سرگذشت مهمان‌ها به تصویر می‌کشد.

محمد دلاوری میزبان این برنامه می‌گوید که ذات قصه این است که ما همه به هم ربط داریم. یعنی یک مرزی بین ما وجود دارد و زبان متفاوتی داریم، اما در حقیقت روی هم اثر می‌گذاریم.

بخوانید:  داروی جدید

مجری هلال می‌گوید ماه رمضان علاوه بر وجه معنوی که دارد، دنیایی از خورده فرهنگ و آداب و رسوم را ساخته و گروه بزرگی از انسان‌ها را به هم پیوند داده است.

۳۰ میهمان از کشور‌های مختلف، قصه خود را از زندگی شخصی، فرهنگ و آداب و رسوم در برنامه هلال روایت می‌کنند. اوقات جذاب برنامه وقتی به ثمر می‌نشیند که محمد دلاوری به عنوان میزبان به روایت میهمانان واکنش نشان می‌دهد. او با تسلطی که بر بخش عظیمی از فرهنگ غنی ملت مسلمان ایران زمین دارد، با روایت‌های آشنا، هم‌ذات پنداری می‌کند و در واکنش به آداب و رسوم شنیده نشده، به بیان آداب و رسوم مشابه در ایران اسلامی می‌پردازد.

بخوانید:  طومارهای بحر المیت (دریای مرده)

هلال با تهیه‌کنندگی مجید ظریف و اجرای محمد دلاوری هر روز از حوالی ساعت ۱۷ پخش می‌شود و کارگردان هنری این اثر محمد پورصباغ است و گروه سردبیری متشکل از حامد قدیری و حنانه احمدی برنامه را راهبری می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا