فرهنگی

معرفی انیمیشن ساعت جادویی + خلاصه داستان

به گزارش مجله شنایا، انیمیشن ساعت جادویی (سفر به تاریکی) به کارگردانی محمدعلی بصیری نیک، یکی از انیمیشن‌های سینمایی است که امسال در چهل و دومین دوره جشنواره فجر اکران می‌شود؛ به همین بهانه این انیمیشن را بررسی خواهیم کرد.

این انیمیشن از جایی آغاز می‌شود که یک پسر بچه به واسطه هدیه‌ای که از پدر بزرگ خود دریافت می‌کند، موفق به سفر در زمان می‌شود و به دوران کودکی مادربزرگ خود می‌رود.

انیمیشن ساعت جادویی (سفر به تاریکی) به کارگردانی محمدعلی بصیری نیک، یکی از انیمیشن‌های سینمایی است که امسال در چهل و دومین دوره جشنواره فجر اکران می‌شود. این انیمیشن سینمایی با مخاطب کودک و نوجوان از تولیدات حسینیه هنر بوده و محصولی از مدرسه سینمایی اندیشه و هنر که به نام ماه شناخته می‌شود؛ می‌باشد. این اثر که پیش از این در جشنواره فیلم کودک و نوجوان رونمایی شده؛ انیمیشن در روز پانزدهم بهمن، یکشنبه، در چهارمین سانس خانه جشنواره یعنی برج میلاد نمایش داده خواهد شد. در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با داستان و عوامل انیمیشن ساعت جادویی (سفر به تاریکی) آشنا کنیم و نگاه کوتاهی به رزومه کارگردان این اثر داشته‎ باشیم.

خلاصه داستان انیمیشن

داستان انیمیشن «ساعت جادویی (سفر به تاریکی)» که برای مخاطب ۹ تا ۱۵ ساله مناسب است؛ درباره سفر در زمان است. ماجرای این انیمیشن سینمایی از آن‌جا شروع می‌شود که پسربچه‌ای از پدربزرگ خود یک هدیه دریافت می‌کند. با استفاده از این هدیه، او در زمان سفر می‌کند و به گذشته می‌رود.

بخوانید:  مورچه و عسل

با رفتن به گذشته، او می‌تواند کودکی مادربزرگ خود را ببیند. در آن‌جا، او با حرفه‌ای به نام نمدمالی که در زمان قدیم در ایران رونق بسیاری داشته و مرسوم بوده‌است؛ آشنا می‌شود. سفر او به طور اتفاقی با قیام گوهرشاد هم‌زمان می‌شود. در انیمیشن «ساعت جادویی» اشاره‌هایی به فرهنگ، پوشش، تاریخ و سنت‌های ایرانی می‌شود که در یک فضای کودکانه و شاد نشان داده می‌شوند.

درباره کارگردان

کارگردانی انیمیشن سینمایی «ساعت جادویی (سفر به تاریکی)» توسط  محمدعلی بصیری نیک انجام شده است. این هنرمند جوان متولد ۱۳۷۰ است و مدرک کارشناسی کارگردانی انیمیشن دارد. وی کارگردانی انیمیشن «زمستان بود» را نیز بر عهده داشته است و انیمیشن سینمایی «ساعت جادویی» دومین همکاری او با محمد مهدی نخعی راد محسوب می‌شود که پیش از این توانسته جایزه گوهرشاد را در بخش ویژه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به خود اختصاص دهد و یکی از گزینه‌های اصلی اکران در تعطیلات نوروز سال آینده خواهد بود.

بخوانید:  تصمیمات غیر پزشکی در پزشکی مدرن که به ما نمی‌گویند!/دعوای طب اسلامی، سنتی و مدرن دقیقاً در کجاست؟

منبع: مجله شنایا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا