فناوری

ورود شیائومی، غول فناوری چین به دنیای خودروهای الکتریکی

ورود شیائومی، غول فناوری چین به دنیای خودروهای الکتریکی

مجله شنایا – شرکت چینی شیائومی می‌خواهد ظرف ۱۵ تا ۲۰ سال آینده به یکی از پنج خودروساز برتر جهان تبدیل شود.

شیائومی، سازنده لوازم الکتریکی مصرفی چین برای ایرانیان نامی آشناست. به ویژه گوشی‌های موبایل شیائومی در بازار موبایل ایران شناخته شده است. حالا این غول فناوری چین به بازار خودروهای الکتریکی جهان وارد شده است. چین می‌خواهد ظرف ۱۵ تا ۲۰ سال آینده به یکی از پنج قدرت خودروساز برتر جهان تبدیل شود. 

شیائومی عصر پنجشنبه ۲۸ مارس از خودروی الکتریکی خود به نام «سو ۷» SU7 (EV)  رونمایی کرد.

بخوانید:  جیمیل ۲۰ ساله شد

این شرکت اعلام کرد که نسخه استاندارد SU7، یک سدان اسپرت چهار در است که با قیمت دویست و پانزده هزار و نهصد یوان چین معادل حدود ۳۰ هزار دلار آمریکا وارد بازار خواهد شد.

قیمت نسخه سطح بالاتر همین خودرو به ترتیب از دویست و چهل و پنج‌هزار یوان و دویست و نود و نه هزار یوان چین شروع می‌شود.

 

به گفته بنیانگذار شیائومی، این شرکت قصد دارد اکوسیستمی ایجاد کند تا تلفن‌های هوشمند، لوازم خانگی و ماشین خود را به هم متصل کند. بر این اساس اتصال میان دستگاه‌های شیائومی یکی از اولویت‌های اصلی در طراحی محصولات این شرکت است.

بخوانید:  زیرساخت دیجیتالی جهان آسیب‌پذیر است

لی جون، مدیر عامل شیائومی در همین زمینه می‌گوید: «هوشمندی کلید موفقیت در بازار رقابتی خودروهای الکتریکی هوشمند و در واقع مزیت شیائومی است. ما با تجربه ۱۴ ساله خود در تولید گوشی‌های هوشمند، به تجربیات خوبی دست یافته‌ایم تا فناوری تلفن هوشمند را این بار در خودروهای خود اعمال کنیم.»

 

ورود شیائومی، غول فناوری چین به دنیای خودروهای الکتریکی

شیائومی سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که می‌خواهد به صنعت خودروهای الکتریکی جهان وارد شود. نخستین بار دسامبر ۲۰۲۳ این شرکت از مدل SU7 رونمایی کرد.

مدیرعامل این شرکت در همان رویداد تاکید کرده بود که شیائومی می‌خواهد ظرف ۱۵ تا ۲۰ سال آینده به یکی از پنج خودروساز برتر جهان تبدیل شود.

بخوانید:  کسب موفقیت در مواجهه با انتشار اطلاعات نادرست

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا