فناوری

چرا چت جی‌پی‌تی‌ پلاس بهترین ابزار هوش مصنوعی است

چرا چت جی‌پی‌تی‌ پلاس بهترین ابزار هوش مصنوعی است

مجله شنایا – اگر می‌خواهید چت‌بات را به نسخه پولی ارتقا دهید، در این مقاله برخی از ویژگی‌هایی  که چت جی‌پی‌تی پلاس را از سطح رایگان متمایز می‌کند توضیح داده شده است.

از زمان راه‌اندازی ChatGPT در نوامبر ۲۰۲۲، شرکت اوپن‌ای‌آی به طور مداوم ویژگی‌های جدیدی را به چت‌باتخود اضافه می‌کند. در حالی که برخی از ویژگی‌ها در نسخه رایگان موجود است، اکثر آنها به مشترکین چت‌جی‌پی‌تی پلاس  محدود می‌شوند.

نسخه رایگان چت جی‌پی‌تی که توسط GPT-3.5 پشتیبانی می‌شود، به کاربران امکان می‌دهد سؤال بپرسند، مقاله بنویسند، مشکلات اساسی را حل کنند، جوک بگویند و برخی فعالیت‌های دیگر. اما اگر از چت‌بات خود برای کارهای پیچیده مانند برنامه نویسی استفاده می‌کنید و می‌خواهید پاسخ‌های دقیق‌تری داشته باشید، نسخه پولی مزایایی مانند زمان پاسخگویی سریع‌تر، دسترسی اولویت در زمان اوج مصرف و گزینه استفاده از آخرین مدل زبان بزرگ OpenAI GPT 4 را ارائه می‌دهد.

اگر می‌خواهید چت‌بات را به نسخه پولی ارتقا دهید، در این مقاله برخی از ویژگی‌هایی  که چت جی‌پی‌تی پلاس را از سطح رایگان متمایز می‌کند توضیح داده شده است.
 

پاسخ سریع‌تر و توهمات کمتر

چت جی‌پی‌تی احتمالا در اکثر مواقع سریع به سوالات شما پاسخ ‌می‌دهد، اما گاهی نیز ممکن است نسخه رایگان این چت‌بات در پاسخ به سوالات شما کمی کند عمل کند. اینجاست که چت جی‌پی‌تی پلاس نسبت به نسخه رایگان مزیت‌های بیشتری دارد.

اوپن ای‌آی می‌گوید که ChatGPT با GPT-4 زمان پاسخ‌دهی سریع‌تری را حتی زمانی که سرور بیش از حد بارگیری می‌کند، فراهم می‌کند، زیرا سرورهای این شرکت، درخواست‌های مشترکان چت جی‌پی‌تی پلاس را در اولویت قرار می‌دهند.

بخوانید:  ستاره‌شناسان فوران یک نواختر را در ماه‌های آینده پیش‌بینی می‌کنند

چت جی‌پی‌تی پلاس نیز کمتر مستعد خطاهای حسی و پاسخ‌های غیرواقعی است و خطاهای کمتری مرتکب می‌شود. با این حال، کاربران همیشه باید اطلاعات تولید شده توسط آن را دوباره بررسی کنند.
 

دسترسی به GPT-4

یکی از بزرگترین تفاوت‌های نسخه رایگان و پولی چت جی‌پی‌تی، دسترسی به GPT-4 است که در مقایسه با GPT-3.5، مدل جدید زبان بزرگ هوشمندتر، سریع‌تر و دقیق‌تر است.

برخلاف GPT-3.5، GPT-4 می‌تواند با اعلان‌ها عکس بگیرد و با توانایی‌های استدلال پیشرفته به سؤالات پاسخ دهد.

همچنین می‌تواند تا ۲۵۰۰۰ کلمه پاسخ دهد که بسیار بیشتر از محدودیت ۸۰۰۰ کلمه GPT-3.5 است.

 

 

برنامه های GPT سفارشی ایجاد کنید

چت جی‌پی‌تی پلاس دسترسی به GPT های سفارشی را فراهم می‌کند، ویژگی که به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌های کاربردی مبتنی بر GPT خود را حتی (بدون نیاز به مهارت کدنویسی) ایجاد کنند.

بخوانید:  نسل آینده باتری‌ها از نمک ساخته می‌شوند

برای ایجاد برنامه های GPT سفارشی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنچه را که می‌خواهید هوش مصنوعی انجام دهد، توصیف کنید و پاسخ‌ها را اصلاح کنید. همچنین می‌توانید اسنادی را بارگذاری کنید که ممکن است به عنوان پایگاه دانش مورد استفاده قرار گیرند.
 

 برای شما اینترنت را مرور می کند

نسخه رایگان ChatGPT با GPT 3.5 بر روی یک مجموعه داده محدود ساخته شده است و پس از ژانویه ۲۰۲۲ به اطلاعات دسترسی نخواهد داشت. برای مثال، اگر از یک ربات چت GPT 3.5 در مورد جمینای گوگل بپرسید، پاسخ آن این خواهد بود که چنین محصولی وجود ندارد.

با این حال، مشترکین چت جی‌پی‌تی پلاس که از GPT-4 استفاده می‌کنند به اطلاعات لحظه‌ای و به‌روز دسترسی دارند، زیرا نسخه پولی می‌تواند از موتور جستجوی بینگ برای دریافت آخرین اطلاعات استفاده کند.
 

تولید کننده تصویر با استفاده از DALL-E 3

چت جی‌پی‌تی پلاس همچنین دسترسی به تولید کننده تصویر DALL-E 3 را فراهم می‌کند. برای استفاده از این ویژگی،  از چت‌بات بخواهید یک تصویر ایجاد کند و آنچه را که می خواهید بسازید شرح دهد.

شبیه به Bing Image Creator، نرم افزار چت به طور خودکار چندین تصویر ایجاد می کند که می‌تواند در رایانه یا تلفن شما دانلود شود.

همچنین می‌توانید سبک‌هایی مانند هنر عکاسی و دیجیتال و موارد دیگر را در تنظیمات اضافه کنید. 
 

تجزیه و تحلیل فایل

نسخه اصلی چت جی‌پی‌تی از کاربران می‌خواهد که اگر می‌خواهند فایلی را تجزیه و تحلیل کنند، داده‌ها را به صورت دستی وارد کنند، اما با چت جی‌پی‌تی پلاس، کاربران این گزینه را دارند که فایل‌ها را مستقیماً آپلود کنند، که توسط چت‌بات مجهز به هوش مصنوعی قابل تجزیه و تحلیل است.

بخوانید:  برچسب هوشمندی که جان بیماران را پس از جراحی نجات می‌دهد

چت جی‌پی‌تی پلاس همچنین به کاربران اجازه می‌دهد صفحات گسترده، ارائه های پاورپوینت، مقالات تحقیقاتی، فایل‌های PDF و حتی تصاویر را آپلود کنند.
این ویژگی واقعاً مفید است زیرا می‌توانید از چت‌بات بخواهید یک نمودار بصری از اعداد را از صفحه اکسل ایجاد کند یا یک سند خاص را بررسی کند.

در مورد مقالات تحقیقاتی طولانی‌تر، یک چت‌بات می تواند به راحتی اطلاعات را برای شما خلاصه کند و آن را با نکات و عناوین ارائه دهد.

 

چرا چت جی‌پی‌تی‌ پلاس بهترین ابزار هوش مصنوعی است

 

فروشگاه افزونه (پلاگین)

اشتراک‌های چت جی‌پی‌تی پلاس همچنین دسترسی به افزونه‌هایی را فراهم می‌کنند که می‌توان از آن‌ها برای درخواست از چت‌بات برای انجام کارهای مختلفی مانند خرید، رزرو بلیط و موارد دیگر استفاده کرد.

این افزونه‌ها همچنین عملکردهایی مانند جستجوی متن‌ها در یوتیوب، دریافت اطلاعات در مورد رویدادهای جاری، جستجوی بلیط هواپیما و اجاره و بسیاری موارد دیگر را ارائه می‌دهند.
 

دسترسی به آخرین ویژگی‌ها

دلیل دیگری که ممکن است مایل باشید از چت جی‌پی‌تی پلاس استفاده کنید این است که اوپن ای‌آی اغلب آن را با ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی می‌کند.

با این حال، اکثر آنها به نسخه پولی محدود می‌شوند، بنابراین کسانی که خواهان تجربه کامل چت بات هستند ممکن است بخواهند آخرین ویژگی‌های هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی پلاس را با قیمت ۲۰ دلار در ماه خریداری کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا