آشپزیزندگی

طرز تهیه کوکو رشته ای

طرز تهیه کوکو رشته ای

طرز تهیه کوکو رشته ای

کوکو رشته ای یکی از انواع رسپی های کوکو سیب زمینی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکو رشته ای در ادامه با مجله شنایا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی متوسط ۴ عدد
پیاز متوسط ۱ عدد
تخم مرغ ۲ عدد
جعفری خرد شده ۴ قاشق
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار کافی
بخوانید:  طرز تهیه پیده اسفناج

طرز تهیه کوکو رشته ای

مرحله اول

برای تهیه کوکو رشته ای خوشمزه ابتدای کار پوست سیب زمینی را جدا می کنیم، سپس می شوییم و با دندانه های درشت رنده، رنده می کنیم. در ادامه پوست پیاز را جدا می کنیم و به صورت خلالی نازک خرد می کنیم.

مرحله دوم

حالا یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مقداری روغن مایع درون تابه می ریزیم، سپس بلافاصله پیاز خلالی را درون تابه می ریزیم. در ادامه مقداری زردچوبه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز طلایی و ترد شود.

مرحله سوم

در این مرحله سبزی جعفری را تمیز می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب اضافی اش خارج شود. در ادامه سبزی جعفری را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ریز ساطوری می کنیم.

مرحله چهارم

حالا یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس سیب زمینی رنده شده را درون کاسه می ریزیم و جعفری خرد شده را اضافه می کنیم، سپس خوب مخلوط می کنیم. در ادامه پیاز سرخ شده را به سیب زمینی اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مخلوط سیب زمینی و جعفری اضافه می کنیم، سپس با دست خوب ورز می دهیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه یک تابه مناسب انتخاب می کنیم.

بخوانید:  6 علت سفت شدن کباب کوبیده و فوت و فن های تهیه آن

مرحله ششم

در نهایت مقداری روغن مایع درون تابه می ریزیم، سپس مایه کوکو رشته ای را در دست به شکل دلخواه فرم می دهیم و درون تابه قرار می دهیم و دو طرف کوکو را کاملا سرخ می کنیم. در آخر کوکو را درون ظرف مورد نظر سرو کنید. نوش جان.




نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بسته است
دکمه بازگشت به بالا