آشپزیزندگی

طرز تهیه سالاد اندونزی برای مهمانی

طرز تهیه سالاد اندونزی برای مهمانی

طرز تهیه سالاد اندونزی برای مهمانی

سالاد یکی از مواد غذایی است که در کنار غذای اصلی یا به عنوان یک وعده غذای سبک سرو می شود. سالاد ها با انواع سبزیجات مختلف و در برخی موارد، از کالباس، مرغ پخته و … تهیه می شود. یکی از سالاد های خوشمزه بین المللی سالاد اندونزی است. این سالاد را می توان حتی جایگزین یک وعده غذا کرد. در این سالاد، علاوه بر کلم و ذرت و نخود، از ژامبون نیز استفاده شده است. این سالاد به دلیل وجود کلم و هویج دارای فیبر زیادی است که می تواند به عنوان یک وعده غذایی رژیمی عالی نیز عمل کند. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد اندونزی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

بخوانید:  طرز تهیه جوجه کباب مراکشی
مواد لازم سالاد اندونزی
کلم قرمز نصف ۱ عدد
کلم برگ نصف ۱ عدد
ژامبون ۱ پیمانه
نخود فرنگی پخته ۱ پیمانه
هویج ۳ عدد
ذرت پخته ۱ پیمانه
آب لیمو تازه ۱ عدد
سس مایونز ۲ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه سالاد اندونزی

مرحله اول

برای تهیه سالاد اندونزی خوشمزه و مخصوص در ابتدای کار، کلم قرمز و کلم برگ سفید را کام از هم باز می کنیم و به خوبی می شوییم. سپس انا را درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی موجود در لایه های کلم به طور کامل خارج شود.

مرحله دوم

در این مرحله هویج را به خوبی می شوییم، سپس با رنده درشت، رنده می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه کلم برگ و کلم قرمز را به صورت نواری ریز، خرد می کنیم. برای زیباتر شدن سالاد باید کلم ها را تقریبا یک اندازه خرد کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله ژامبون را هم مانند کلم ها به صورت نواری نازک و یکدست خرد می کنیم و به همراه کلم ها به کاسه حاوی هویج اضافه می کنیم. در ادامه نخود فرنگی و ذرت را به صورت آبپز می پزیم، سپس آبکش می کنیم و به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

در صورت تمایل می توانیم از کنسرو ذرت و کنسرو نخود فرنگی به صورت آماده استفاده کنیم. در ادامه آب لیمو تازه را به صورت پخش روی مواد سالاد می ریزیم. برای تهیه سس مخصوص سالاد یک کاسه کوچک انتخاب می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله سس مایونز را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم تا تمام مواد مزه دار شود. در صورت تمایل می توانیم از ادویه های دیگری مثل زنجبیل هم به سلیقه خود در سس استفاده کنیم.

بخوانید:  طرز تهیه استیک گوشت با سس قارچ

مرحله ششم

حالا سس را به سالاد اضافه می کنیم و به خوبی ترکیب می کنیم، سپس روی سالاد سلفون می کشیم و درون یخچال به مدت ۲ تا ۳ ساعت استراحت می دهیم تا مزه ها با هم مخلوط و سالاد آماده شود. سپس آن را در ظرف مناسب سرو می کنیم.
نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا