آشپزیزندگی

طرز تهیه کیک دارچینی

طرز تهیه کیک دارچینی

طرز تهیه کیک دارچینی

کیک دارچینی یکی از انواع کیک های خوشمزه ایرانی است که معمولا برای عصرانه یا میان وعده درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک دارچینی در ادامه با مجله شنایا همراه باشید.

مواد لازم کیک دارچینی
آرد ۲ پیمانه
تخم مرغ ۳ عدد
شکر ۱ پیمانه
پودر دارچین به مقدار کافی
ماست ½ پیمانه
روغن مایع ½ پیمانه
بکینگ پودر ۱ قاشق مربا خوری
بخوانید:  طرز تهیه هویج پلو خوشمزه و مخصوص به روش رزا منتظمی

طرز تهیه کیک دارچینی

مرحله اول

برای تهیه کیک دارچینی خوشمزه ابتدای کار یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ را به همراه شکر درون کاسه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۱۵ دقیقه مخلوط می کنیم تا مواد کرم رنگ و حجیم شود.

مرحله دوم

حالا روغن مایع را به همراه ماست و دارچین به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم و مجددا به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم تا مواد به خوبی ترکیب و یکدست شوند. در ادامه آرد و بکینگ پودر را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با هم مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مخلوط آرد را ۲ مرتبه الک می کنیم و مجددا درون الک می ریزیم و این بار روی مخلوط تخم مرغ الک می کنیم. در ادامه با لیسک مواد را به صورت دورانی و چرخشی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله چهارم

حالا فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه یک قالب مناسب انتخاب می کنیم، سپس درون آن را با مقداری روغن چرب می کنیم و مایه کیک را درون قالب می ریزیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مایه کیک را درون قالب می ریزیم، سپس چند بار محکم قالب را روی سطح کار می کوبیم تا حباب های آن از بین برود. در ادامه قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۴۵ دقیقه درون فر بماند.

بخوانید:  طرز تهیه حلیم بادمجان

مرحله ششم

حالا پس از گذشت این زمان برای تست کیک یک سیخ چوبی یا خلال دندان درون کیک فرو می بریم، سپس آن را خارج می کنیم. اگر چیزی به سیخ چوبی یا خلال دندان نچسبیده بود یعنی کیک کاملا پخته است.

مرحله هفتم

در نهایت کیک را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در ادامه کیک را از قالب جدا می کنیم و درون ظرف مورد نظر قرار می دهیم. در آخر این کیک خوشمزه را همراه با چای دارچینی میل کنید. نوش جان.
نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا