فرهنگی

«رز ایرانی در سیام» به عنوان بهترین کتاب فرهنگی تایلند انتخاب شد

با رأی کمیسیون وزارت آموزش و پرورش تایلند و داوران، کتاب «رز ایرانی در سیام» به عنوان بهترین کتاب فرهنگی و تاریخی سال این کشور انتخاب شد.

به گزارش مجله شنایا، با رأی کمیسیون وزارت آموزش و پرورش تایلند و داوران، کتاب «رز ایرانی در سیام» به عنوان بهترین کتاب فرهنگی و تاریخی سال این کشور انتخاب شد.

این کتاب که توسط خانم کوسوما راکسامانی با استناد به منابع تاریخی جمع آوری شده برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ به چاپ رسیده و امسال به دلیل استقبال بی نظیری که از این کتاب شده بود، برای بار دوم توسط مؤسسه فرهنگی پرنسس ماهاچاکری با تصویر سازی گرافیکی جدید تجدید چاپ شد.

مؤسسه فرهنگی ماهاچاکری که متعلق به شاهزاده ماهاچاکری دختر رامای نهم و خواهر پادشاه فعلی است در زمینه متنوع فرهنگی خصوصاً حمایت از چاپ کتاب‌های نفیس فعالیت می‌کند و با توجه به محتوای تحقیقی و ارزشمندی که این کتاب داشته، مورد توجه این مؤسسه فرهنگی قرار گرفته و با حمایت‌های این مرکز تجدید چاپ شده است.

همچنین، این کتاب در بین کتاب‌های برتر سال ۲۰۲۳ در موضوع کتاب‌های مستند با توجه به تحقیقات دقیقی که نگارنده از منابع تاریخی برای نگارش این کتاب انجام داده است، توانسته خود را به عنوان منبعی موثق در این حوزه مطرح کند.

این کتاب در ۴ بخش کلی به تأثیراتی که فرهنگ و ادبیات و هنر ایرانی در جامعه سیام (تایلند قدیم) داشته، اشاره دارد و یکی از منابعی است که در مورد هر موضوع به ریشه یابی پرداخته و با ارایه منابع تاریخی به اثبات موضوع و تأثیرات آن می‌پردازد.

ورود فرهنگ پوشش، غذا و آشپزی، ادبیات ایرانی به فرهنگ سیام از جمله موضوعاتی است که با ۳۰۰ صفحه و در قالب بخش‌های مختلف این کتاب عرضه شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا