آشپزیزندگی

طرز تهیه کیک شربتی ساده به روش قنادی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک شربتی ساده به روش قنادی و طعم بسیار عالی

کیک شربتی یکی از انواع کیک های خوشمزه و ساده بین المللی است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک شربتی در ادامه با مجله شنایا همراه باشید.

مواد لازم کیک شربتی
تخم مرغ ۳ عدد
شکر ۱ پیمانه
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
وانیل ½ قاشق چایخوری
آرد ۱ و ⅔ پیمانه
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری
ماست شیرین ۱ پیمانه
روغن ⅔ پیمانه
مواد لازم شربت کیک
آب ۱ پیمانه
شکر ۱ پیمانه
گلاب ⅓ پیمانه
زعفران دم کرده ⅓ پیمانه
پودر هل ½ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک شربتی

مرحله اول

برای تهیه کیک شربتی خوشمزه ابتدای کار یک کاسه مناسب و گود انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل درون کاسه می ریزیم. حالا با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه مخلوط می کنیم.

بخوانید:  بهترین غذاها برای افزایش شیر مادر

مرحله دوم

در این مرحله وقتی مخلوط تخم مرغ کرم رنگ و حجیم شد روغن، ماست و زعفران دم کرده را به آن اضافه می کنیم، سپس به مدت ۳۰ ثانیه با دور کند همزن برقی هم می زنیم تا مواد با هم ترکیب شده و یکدست شود.

مرحله سوم

در این مرحله آرد و بکینگ پودر را درون یک کاسه جداگانه مخلوط می کنیم، سپس ۲ مرتبه الک می کنیم. در ادامه مجددا مخلوط آرد را درون الک می ریزیم و این بار روی مخلوط تخم مرغ طی چند مرحله الک می کنیم.

مرحله چهارم

حالا با لیسک مواد را به صورت دورانی و چرخشی مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شود. در ادامه فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود.

مرحله پنجم

در این مرحله یک قالب به شکل مربع انتخاب می کنیم، سپس درون آن را با کاغذ روغنی می پوشانیم. در ادامه مایه کیک را درون قالب می ریزیم و چند بار محکم قالب را روی سطح کار می کوبیم تا حباب های آن از بین برود.

بخوانید:  طرز تهیه شامی ترش

مرحله ششم

حالا قالب کیک را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم کیک به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه به طور کامل بپزد. در همین حین شربت کیک را آماده می کنیم. برای این منظور یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله شکر را به همراه آب و زعفران درون قابلمه می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکر در آب حل شود. در ادامه پودر هل را به شربت اضافه می کنیم، پس از ۳ دقیقه گلاب را اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

حالا وقتی شربت جوش آمد حرارت را خاموش می کنیم، سپس اجازه می دهیم شربت به طور کامل خنک شود. در ادامه پس از گذشت ۳۵ دقیقه کیک را با خلال دندان تست می کنیم، اگر پخته بود آن را از فر خارج می کنیم.

بخوانید:  طرز تهیه مربای به قرمز ساده و خوشرنگ با طعم بسیار عالی

مرحله نهم

در این مرحله اجازه می دهیم کیک کاملا خنک شود. پس از خنک شدن کیک را از قالب بیرون می آوریم و کاغذ روغنی را از کیک جدا می کنیم، سپس مجددا کیک را درون قالب قرار می دهیم و به شکل لوزی برش می زنیم.

مرحله دهم

در نهایت شربت خنک شده را روی کیک می ریزیم و اجازه می دهیم شربت به خورد کیک برود. در ادامه برش های کیک را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم، سپس با پودر پسته تزئین کرده و با چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا