فرهنگی

بیوگرافی کارن همایونفر از ازدواج و فرزندان تا تحصیلات و آثار او

بیوگرافی کارن همایونفر از ازدواج و فرزندان تا تحصیلات و آثار او


کارن همایونفر / بهترین موسیقی های کارن همایونفر / همسر کارن همایونفر / آثار کارن همایونفر را در مجله مجله شنایا بخوانید .

کارن همایونفر کیست ؟

کارن همایونفر (زادهٔ ۱۳۴۷ در تهران)، موسیقی‌دان و آهنگساز اهل ایران است. او تاکنون ۳ بار موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر و ۵ بار موفق به دریافت تندیس بهترین موسیقی در جشن سینمای ایران شده‌است.

کارن همایونفر از هفت سالگی مشغول به فراگیری ساز پیانو و تئوری موسیقی در خانواده بهبود شد. وی پس از اتمام تحصیلات دبیرستان برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی به انگلستان و سپس به ترکیه رفت. در انگلستان وارد مدرسه موسیقی «بیلکنت» شد و بعد از آن در کنسرواتوآر موسیقی «هاجِد تپهٔ» آنکارا، به تحصیلات تکمیلی خود ادامه داد.

بخوانید:  ۳ الهه معروف هند باستان

سربازی و آشنایی کارن همایونفر با سینما

کارن همایونفر بعد از فارغ التحصیلی در خارج از کشور بلافاصله به ایران بازگشت و مستقیم هم به سربازی رفت، در سربازی با آقای امین حیایی و سامان مقدم هم خدمتی بود. یکبار بطور اتفاقی بر سر صحنه ای از فیلم «رد پای گرگ» به کارگردانی آقای کیمیایی حضور پیدا کرد و از همان جا حضور او در محیط سینما شکل گرفت.

تحصیلات کارن همایونفر

طی این مدت به صورت خصوصی از محضر استادان نامدار موسیقی کلاسیک ترکیه از جمله «حیکمَت شیمشَک»، «کمال اَروغلو» و «انور توفان» بهره برد و فراگیری اصول هارمونی، کُنتر پوآن، فُرم و تکمیل نوازندگی پیانو را ادامه داد. همایونفر از سال ۱۳۷۳ به آهنگسازی فیلم مشغول می‌باشد .

کارن همایونفر

موسیقی زدن کارن همایونفر

کارن همایونفر از ۷ سالگی مشغول به یادگیری پیانو شد کارن موسیقی را نزد فرمان بهبود آموخته و پس از پایان دوره دبیرستان برای ادامه تحصیلات عالیه به انگلستان در مدرسه بیلکنت مشغول به تحصیل شد .

کارن همایونفر

همسر و فرزندان کارن همایونفر

کارن همایونفر سالهاست با خانم «راما دواچی» کارشناس ارشد حقوق و وکیل دادگستری ازدواج کرده که ثمره این زندگی دو دختر و یک پسر می باشد. پسرش «امیر‌ماهان» در حال حاضر دانشجوی سال آخر حقوق و دخترانش «ماهور» و «ماهنوش» نوازندگان ویولنسل و ویولن و دانش آموخته دانشکده موسیقی هستند.فعالیت های کارن همایونفر

کارن همایونفر در سال ۱۳۷۳ با ساخت موسیقی اشک و لبخند فعالیت حرفه ای خویش را در ایران آغاز و یکسال بعد در سال ۷۴ شروع به ساخت موسیقی سریال دو پنجره کرد .

کارن همایونفر

ارمنی بودن کارن همایونفر

کارن همایونفر در مورد نامش می گوید:

این نام برگرفته از شاهنامه فردوسی است و تلفط صحیح آن کارَن (karan) می باشد که بصورت رایج مردم karen می گویند. من ارمنی نیستم و این شایعه بخاطر نامم منتشر شده است .

آقای موسیقیدان می گوید با افتخار مسلمان شیعه هستم و خود را به معنای ارزشی آن حزب اللهی می دانم و فرزند جنگ هستم. در صورت مهیا بودن شرایط دوست دارم به سوریه بروم و برای اعتقادات و منابع ملی کشورم فعالیت کنم.

کارن همایونفر

جوایز و افتخارات جشنواره فیلم فجر کارن همایونفر

سال نام فیلم رده
۱۳۹۶ به وقت شام سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر برنده
۱۳۹۴ بادیگارد سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر نامزدشده
۱۳۹۳ رخ دیوانه سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر نامزدشده
۱۳۹۲ همه چیز برای فروش سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر نامزدشده
۱۳۹۱ هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر نامزدشده
۱۳۸۹ جرم سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر برنده
۱۳۸۷ زادبوم سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر برنده


عکس های کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

بیوگرافی کارن همایونفر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا