آشپزیزندگی

طرز تهیه کله جوش مخصوص اصفهانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کله جوش مخصوص اصفهانی با طعم بسیار عالی

کله جوش یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده ایرانی است که امروزه با اضافه کردن موادی مانند گردو به صورت مجلسی تر تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کله جوش در ادامه با مجله شنایا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کشک ۲ لیوان
پیاز ۲ عدد
سیر ½ بوته
گردو ۸ عدد
آب جوش ۲ لیوان
زردچوبه، نمک به مقدار کافی
روغن محلی یا روغن جامد ۳ قاشق سوپخوری
نعنا خشک ۱ قاشق سوپخورری

طرز تهیه کله جوش

مرحله اول

برای تهیه کله جوش مجلسی ابتدای کار پوست پیاز و سیر را جدا می کنیم، سپس به صورت خلالی خرد می کنیم. در ادامه پوست گردو را جدا کرده، سپس به صورت ریز خرد می کنیم. حالا یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم.

بخوانید:  طرز تهیه سالاد الویه ساده با مرغ و طعمی بسیار عالی

مرحله دوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن جامد یا محلی درون آن اضافه می کنیم. بلافاصله پیاز و سیر خرد شده را درون قابلمه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز و سیر سبک و طلایی شود.

بخوانید:  طرز تهیه راتاتویی

مرحله سوم

در این مرحله نعنا خشک را به همراه زردچوبه به مخلوط سیر داغ و پیاز داغ اضافه می کنیم، سپس خیلی کم تفت می دهیم. توجه داشته باشید زمان تفت دادن نعنا خشک بسیار کم باشد چون نعنا میسوزد و تلخ می شود.

مرحله چهارم

حالا گردو های خرد شده را اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا خامی گردو گرفته شود. در ادامه کشک را به کله جوش اضافه می کنیم، پس از کمی تفت دادن به میزان دلخواه آب جوش اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله کشک را مخلوط می کنیم تا در آب به طور کامل حل شود. در ادامه نمک کله جوش را تست می کنیم. در صورت نیاز مقداری نمک به آن اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شوند.

بخوانید:  طرز تهیه شیرینی نان چرخی قزوینی با طعم بسیار عالی

مرحله ششم

توجه داشته باشید نمک را در آخرین مرحله اضافه کنید چون ممکن است کشک شور باشد. در پایان پس از گذشت ۱۰ دقیقه کله جوش را از روی حرارت بر می داریم، سپس درون ظرف مورد نظر می ریزیم و با پیاز داغ و نعنا داغ تزئین می کنیم. نوش جان.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا