آشپزیزندگی

طرز تهیه لازانیا رولی ساده خانگی با طعم بسیار عالی

لازانیای رولی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده ایتالیایی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لازانیا رولی در ادامه با مجله شنایا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
لازانیا ۱ بسته
سینه مرغ ۴۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
پنیر پیتزا ۲۰۰ گرم
فلفل دلمه ای ½ فلفل دلمه ای
قارچ ۵ عدد
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
مواد لازم سس بشامل
شیر ۲ لیوان
کره ۵۰ گرم
آرد ۲ قاشق غذاخوری
سیر ۳ حبه
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه لازانیا رولی

مرحله اول

برای تهیه لازانیا رولی خوشمزه ابتدای کار پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه گوشت مرغ را برش می زنیم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه قارچ و فلفل دلمه ای  را می شوییم.

مرحله دوم

حالا آبکش می کنیم تا آب اضافی شان خارج شود. در ادامه قارچ را به صورت ورقه ای نازک و فلفل دلمه ای را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن درون تابه می ریزیم.

بخوانید:  طرز تهیه نان خامه ای

مرحله سوم

در این مرحله پیاز را به تابه اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه تکه های مرغ را به تابه اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم تا مرغ سرخ شده و تغییر رنگ بدهد.

مرحله چهارم

حالا ادویه مخصوص لازانیا را به مخلوط مرغ اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا عطر ادویه لازانیا آزاد شود. در ادامه قارچ های اسلایس شده را به مخلوط مرغ اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا آب اضافی شان کشیده شود.

مرحله پنجم

در این مرحله فلفل دلمه ای های خرد شده را به تابه حاوی مخلوط مرغ اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی فلفل دلمه ای از بین برود. در ادامه رب گوجه فرنگی را به مخلوط مرغ اضافه می کنیم.

بخوانید:  توزیع ۲۰ میلیون عدد وارفارین وارداتی در کشور

مرحله ششم

حالا رب گوجه فرنگی را تفت می دهیم تا رب کاملا سرخ شود، سپس تابه را از روی حرارت بر می داریم. حالا یک قابلمه بزرگ روی حرارت قرار می دهیم و آنرا تا نیمه آب پر می کنیم. در ادامه مقداری نمک و روغن اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله وقتی آب جوش آمد، ورقه های لازانیا را درون آب می ریزم و اجازه می دهیم به مدت ۱۰ دقیقه درون قابلمه بجوشد تا نرم شود. وقتی ورقه های لازانیا نرم شد، آنها را آبکشی می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی شان خارج شود.

مرحله هشتم

حالا برای درست کردن سس بشامل یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم، سپس کره را به همراه سیر له شده به قابلمه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم. در ادامه نمک و فلفل سیاه را به همراه آرد به مخلوط کره و سیر اضافه می کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله به تفت دادن ادامه می دهیم تا خامی آرد گرفته شود. در ادامه شیر را در ۳ مرحله به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مداوم هم می زنیم تا گلوله های آرد باز شود. وقتی به غلظت مطلوب رسید آن را از روی حرارت بر می داریم.

بخوانید:  طرز تهیه کیک پرتقال

مرحله دهم

حالا فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه مقداری سس بشامل درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و آنرا با لیسک به صورت یکدست پخش می کنیم. حالا ورقه های لازانیا را روی سطح کار می گذاریم.

مرحله یازدهم

در این مرحله با لیسک از سس بشامل روی ورقه های لازانیا می مالیم، سپس از مایه میانی روی ورقه ها می ریزیم. در ادامه مقداری پنیر پیتزا روی مواد میانی لازانیا می ریزیم، سپس ورقه لازانیا را رول می کنیم و درون ظرف کنار هم می چینیم.

مرحله دواردهم

در این مرحله بقیه ورقه های لازانیا را به همین شکل درست می کنیم و کنار هم درون ظرف می چینیم. در ادامه پنیر پیتزا روی رول های لازانیا می ریزیم، سپس در طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم لازانیاها به مدت ۳۰ دقیقه بپزند.

مرحله سیزدهم

در نهایت پس از گذشت ۳۰ دقیقه وقتی رول های لازانیا پخت، گریل را روشن می کنیم تا پنیر روی لازانیا طلایی شود. در ادامه از فر خارج می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظر می چینیم و با سس دلخواه سرو می کنیم. نوش جان.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا