فرهنگی

بیوگرافی بوراک دنیز

بیوگرافی بوراک دنیز

نام اصلی : بوراک دنیز / Burak Deniz
تاریخ تولد : ۱۷ فوریه ۱۹۹۱
محل تولد : استانبول, ترکیه Turkey
تحصیلات : Çanakkale Onsekiz Mart University
حرفه : بازیگر . مدل
سالهای فعالیت : ۲۰۱۱ تاکنون

بیوگرافی بوراک دنیز

زندگینامه

بوراک دنیز متولد ۱۷ فوریهٔ ۱۹۹۱ در استانبول بازیگر و مدل اهل کشور ترکیه است. او تنها فرزند خانواده بود. در کودکی پدر و مادرش از هم جدا شدند و سرپرستی او به مادرش سپرده شد. مادر بوراک در سال ۲۰۱۳ و پدر بوراک در سال ۲۰۲۰ فوت شدند.او از دانشگاه چاناک قلعه در رشته تاریخ هنر فارغ التحصیل شده است.

بیوگرافی بوراک دنیز

بخوانید:  چقدر فقیر هستیم

از جمله سریال‌های مشهور او می‌توان به عشق حرف حالیش نمیشه و حکایت ما اشاره کرد که به ترتیب در مقابل هانده ارچل و هازال کایا قرار گرفته‌است.وی دو سال پیاپی نامزد جایزه پروانه طلایی ترکیه (جشنواره ای که با رای مردم برگزیدگان آن مشخص می شوند) شد. در سال ۲۰۱۷ در بخش بهترین بازیگر کمدی/رمانتیک برای سریال عشق حرف حالیش نمیشه و در سال ۲۰۱۸ در بخش بهترین بازیگر درام برای سریال حکایت ما نامزد کسب جایزه شد.

بیوگرافی بوراک دنیز

در سال ۲۰۱۷ موفق به کسب جایزه بازیگر خوش اتیه (اینده روشن ) از مجله معتبر GQ شد. او از دروغ گو های کوچک شیرین با بشرا دولی دوست شد و آن ها در سال ۲۰۱۸ از هم جدا شدند.او در ترکیه، با لقب مستر مژه شناخته میشود.بوراک دنیز در یک مصاحبه شخصیت خودش رو به کارکتر مرت در سریال کاچاک شبیه کرده و گفته اگر اکسی با این شخصیت رو پیدا کنه باهاش صمیمی میشه .بوراک دنیز در اینیستا گرام حدود ۵ ملیون فالوور دارد.

بخوانید:  بیوگرافی شبنم قلی‌خانی و همسرش + زندگی شخصی و هنری

بیوگرافی بوراک دنیز

Filmography
۲۰۱۱     Kolej Günlüğü
۲۰۱۲     Sultan
۲۰۱۳     Kaçak
۲۰۱۴     Medcezir
۲۰۱۵     Tatlı Küçük Yalancılar
۲۰۱۶     Gecenin Kraliçesi
۲۰۱۷     Aşk Laftan Anlamaz
۲۰۱۸     Arada
۲۰۱۹     Bizim Hikaye
۲۰۲۰     Yarim Kalan Aşklar
۲۰۲۱     Maraşlı

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا