فرهنگی

بیوگرافی آیتاچ شاشماز

نام اصلی : آیتاچ شاشماز / Aytaç Şaşmaz
تاریخ تولد : ۴ آگوست ۱۹۹۸
محل تولد : مانیسا. ترکیه Turkey
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : ۲۰۱۷ تاکنون
خویشاوندان : Ismail Ege Şaşmaz (برادر)

بیوگرافی آیتاچ شاشماز

زندگینامه

ایتاچ شاشماز متولد ۴ آگوست ۱۹۹۸ بازیگر خوش چهره اهل کشور ترکیه است. ایتاچ شاشماز اخیرا در سریال اکشن و پرطرفدار ترک به شهرت زیادی دست پیدا کرده است که همین بهانه ای شد تا به بیوگرافی این بازیگر جوان و جذاب ترک بپردازیم.

بیوگرافی آیتاچ شاشماز

ایتاچ شاشماز برادر اسماعیل اجه شاشماز، متولد ۵ آگوست ۱۹۹۴ در استانبول است. خانواده شاشماز قبل از مهاجرت به استانبول در شهر مانیسا زندگی می کردند. او یک سال از اسماعیل کوچکتر می باشد و پسر دوم خانواده است. ایتاچ و اسماعیل دارای یک برادر کوچکتر به نام یالین هستند.

بیوگرافی آیتاچ شاشماز
آغاز کار حرفه ای

ایتاچ درس بازیگری خود را نزد حاکان آتالای (hakan atalay) فراگرفته و در تئاتر هایی همچون kadavra، اوستا نصرالدین و جادوگران شکلات (nasreddin hoca ve cikolata cadilar)، مرگ(olum)، و تئاتر آیا تا به حال کرم شب تاب دیدی؟(sen hic atesbocegi gordun mu) به بازی پرداخته است. او اولین تجربه بازیگری حرفه ای خود را در سال ۲۰۱۷ و با بازی در فیلم سینمایی Kotu Cocuk به نمایش گذاشت.

بیوگرافی آیتاچ شاشماز

آخرین کار آیتاچ شاشماز مربوط به سریال قول (Soz) می باشد که در نقش فیض الله (یا چایلاک) که یک سرباز ترک است ظاهر شده است. فیض الله در خنثی کردن بمب مهارت خاصی دارد و با چهره معصومانه و کودکانه خود کوچکترین عضو گروه سربازان ترک است. نقش مقابل آیتاچ در این سریال، یامور اون، بازیگر زیبای ترک می باشد. طبق گفته ایتاچ دلیل قبول این نقش، نزدیک بودن نقش فیض الله به شخصیت و زندگی خودش است.

بیوگرافی آیتاچ شاشماز

آیتاچ اخیرا به بازی در آگهی های تبلیغاتی برند کوکا کولا پرداخته است. او همچنین در آگهی های تبلیغاتی برند Eti و کلیپ فاتما تورگوت به نام Aşk Tadinda حضور داشته است. و علاوه بر بازیگری از صدای بسیار خوبی برخوردار است. او در سال نو ۲۰۱۹ با آهنگی از گروه mor ve otesi به نام Canbaz در اوسس حضور پیدا کرد و توانست صندلی ۴ داور مسابقه را برگرداند. او در این سری مسابقات که در اواخر سال میلادی برای بازیگران برگزار می شود این آهنگ را با مراد بوز نیز همخوانی کرد.

بیوگرافی آیتاچ شاشماز
Television
۲۰۱۷    Söz
۲۰۱۹    Hekimoğlu
۲۰۲۱    Baht Oyunu

بیوگرافی آیتاچ شاشماز

Filmography
۲۰۱۷    Kötü Çocuk
۲۰۱۹    Aşk Tesadüfleri Sever 2
۲۰۲۲    İlk Göktürk

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا