فرهنگی

بیوگرافی پتک دینچوز

بیوگرافی پتک دینچوز

نام اصلی : پتک دینچوز / Petek Dinçöz
تاریخ تولد : ۲۹ مهٔ ۱۹۸۰
محل تولد : ازمیر. ترکیه Turkey
حرفه : خواننده. بازیگر. مجری. مدل
سالهای فعالیت : ۱۹۹۷ تاکنون

بیوگرافی پتک دینچوز

زندگینامه

پتک دینچوز متولد ۲۹ می ۱۹۸۰ یکی از هنرمندان سرشناس ، محبوب و زیبای ترک است که نه تنها در ترکیه بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز دارای طرفداران بسیاری است. وی علاوه بر عرصه موسیقی در عرصه سینما نیز استعداد خود را ثابت کرده و از معدود هنرمندانی است که هم اکنون مشغول به اجرای برنامه صبحگاهی با بینندگان پرطرفدار است. پتک کلمه‌ای ترکی به معنی شانهٔ عسل در کندوی زنبور عسل است.

بیوگرافی پتک دینچوز
پتک دینچوز در بیمارستان سلامتی ازمیر به دنیا آمده و تا ۱۴ سالگی در ازمیر زندگی کرده است.  بعد از اینکه در مسابقه ای واقع در قبرس (به عنوان مدل) صاحب رتبه خوبی شد، پیشنهادات بازی در سریال ها شروع شد و با سریال “sirilsiklam” به عرصه سینما قدم نهاد . بعد از ان به ترتیب در سریال های “zehirli cicek” ، “bir yildiz doguyor” و “nehir” ایفای نقش کرد. با ایفای نقش در سریال ها ، اجرای ترانه در صحنه را نیز شروع کرد و اولین بار در gunay وارد صحنه موسیقی شد. این تجربه برای او  شانس بزرگی بود. بعد از آن در محلی معروف به نام maksim به صورت خواننده ای تازه کار مشغول به اجرای ترانه شد .

بخوانید:  گورو تیغ بهادر

بیوگرافی پتک دینچوز

او با ترانه‌های Bende Kaldı ، Foolish Casanova و Okşa مشهور شد. در تلویزیون هم کارش را با برنامه صبحگاهی Arım Balım Peteğim شروع کرد. تا ماه مارس ۲۰۰۸ در Show TV مشغول اجرا بود و پس از آن هم به Star TV منتقل شده‌است. در شب ۱۱ ژانویه ۲۰۰۸ در برنامه Beyaz Şov که به صورت زنده پخش می‌شد، دوست و همکار قدیمی‌اش، جان تانری‌یار از او خواستگاری کرده و او هم جواب مثبت داد و در همان برنامه زنده ازدواج کردند.

بیوگرافی پتک دینچوز

TV series
۱۹۹۸    Sırılsıklam
۲۰۰۰    Zehirli Çiçek
۲۰۰۲    Bir Yıldız Tutuldu
۲۰۰۵    Nehir
۲۰۰۹    Teyzanne
۲۰۱۴    Roman Havası

بخوانید:  بیوگرافی بورا گولسوی

بیوگرافی پتک دینچوز

Filmography
۲۰۰۵    Keloğlan Kara Prens’e Karşı
۲۰۲۲    Babamın Kemanı

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا