فرهنگی

بیوگرافی بورجو بیریجیک

نام اصلی : بورجو بیریجیک / Burcu Biricik
تاریخ تولد : ۴ مه ۱۹۸۹
محل تولد : المالی، آنتالیا
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : ۲۰۰۷ تاکنون
همسر : Emre Yetkin (2016 حال)

بیوگرافی بورجو بیریجیک

زندگینامه

بورجو بیریجیک یتکین متولد ۴ مه ۱۹۸۹ بازیگر اهل کشور ترکیه است. وی فارغ‌التحصیل رشته باستان‌شناسی از دانشگاه اژه است و در سال ۲۰۱۶ با امره یتکین ازدواج کرده است. بورجو  بازیگر زیبا و معروف ترکیه ای است که بسیاری او را برای بازی در سریال پرمخاطب “ترانه زندگی” به یاد دارند. وی همچنین برای بازی در سریال جدید “کلاغ سیاه” نیز بسیار شناخته شده است.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

بورجو در شهر ایلمالی استان آنتالیا – ترکیه بدنیا امده است گفته می شود اجداد او از قوم عشایر ترک به نام یوروک ها هستند، قومی که در انزوا زندگی کرده و فرهنگ ترکی آسیای مرکزی را ادامه می دهند. نام پدر او در رسانه ها مشخص نیست ولی نام مادر او موبرا سیرچجه است و برادری به نام بیکر بیریجیک دارد.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

وی در ۱۷ سالگی در رقابت های زیبایی دختر شایسته مدیترانه ای که در سال ۲۰۰۶ در شهر آنتالیا برگزار شد، عنوان دختر شایسته منطقه اکدنیز – مرسین را از آن خود کرد. ولی دوست ندارد چندان از این موضوع یاد کند چرا که مادرش می خواست وی در این رقابت ها شرکت کند.

بیوگرافی بورجو بیریجیک
آغاز بازیگری در تئاتر

بیریجیک پس از شرکت در یک جشنواره تئاتر در دبیرستان و برنده شدن جایزه تصمیم گرفت حرفه بازیگری را دنبال کند. بنابراین پس از فارغ التحصیلی در رشته باستان شناسی از دانشگاه اژه در شهر ازمیر- ترکیه، آموزش های خود را در تئاتر شهر شهرداری بورنووا آغاز کرد و در رقابت های بازیگری “مدرسه آرتیز” برنده شد.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

این بازیگر سپس با شرکت در دوره های کارآموزی تئاتر شهر بورنووا بازیگری را آغاز کرد. در آنجا در چندین نمایشنامه از جمله “یکی از دو تا” (İkinin Biri)، “دیدار بانوی پیر” (aşlı Hanımın Ziyareti)، “چشمانم را می بندم” (Gözlerimi Kaparım)، “من وظیفه ام را انجام می دهم” (Vazifemi Yaparım) و “هفت همسر هرمز” (Yedi Kocalı Hürmüz) شرکت کرد.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

وی اولین بار در سال ۲۰۰۶ در تلویزیون و در سال ۲۰۱۳ در سینما حضور پیدا کرد و در طول دوران بازیگری خود توانست جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم ترکیه ای مانهیم از آن خود کند.

بیوگرافی بورجو بیریجیک
فعالیت های سینمایی و تلویزیونی

بورجو بیریجیک در سال ۲۰۰۶ با حضور در سریال “Maçolar” (دهان) در نقش یک منشی برای اولین بار وارد تلویزیون شد. در همین سال در سریال “امید ملی” (Ümit Milli) حضور پیدا کرد.

وی سپس در سال ۲۰۱۱ در دو پروژه تلویزیونی شرکت کرد که زمینه ساز آغاز شهرت او شد. در سریال تاریخی بسیار معروف ترکیه یعنی “حریم سلطان” (Muhteşem Yüzyıl) در نقش ندیمه جدید خرم ظاهر شد و در سریال “تیغ کمال” (Ustura Kemal) نیز حضور داشت.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

در سال ۲۰۱۲ تنها در سریالی به نام “برادران دشمن” (Düşman Kardeşler) در قالب نقش دریا ظاهر شد ولی در سال ۲۰۱۳ حضور بسیار پررنگ تری هم در تلویزیون و هم در سینما داشت. بورجو در فیلم سینمایی “گربه از دست رفته” (Kedi Özledi) در نقش لاله و در فیلم “اتاق ایمان” (İnanç Odası) در نقش قربان بازی کرد. حضور در نقش شخصیت سدا در سریال “مرا اینگونه دوست داشته باش” (Beni Böyle Sev) که تا سال ۲۰۱۴ ادامه داشت نیز از دیگر فعالیت های او در این سال محسوب می شود.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

این بازیگر زیبای ترک در سال ۲۰۱۴ در فیلم کمدی معروف ترک “برای من داستان نباف” (Bana Masal Anlatma) به کارگردانی بوراک آکساک در نقش ازگی حضور پیدا کرد و همچنین در سریال “موضوع شرافت” (Şeref Meselesi) نقش کبری گونگور را ایفا کرد و همبازی بازیگر معروف ترک کرم بورسین بود. سریال مذکور از جمله سریال های شناخته شده وی محسوب می شود.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

بورجو بیریجیک در سال ۲۰۱۵ در پروژه سینمایی و فیلم کوتاه “خاطرات توپراک” (Toprak’ın Günlüğü) در قالب شخصیت توپراک نقش آفرینی کرد. وی در این سال در معروف ترین سریال خود به نام “ترانه زندگی” (Hayat Şarkısı) حضور داشت و نقش اول سریال به نام هولیا چم اوغلو جوهر (ماکسیرا) را ایفا کرد. سریال عاشقانه مذکور که تا سال ۲۰۱۷ ادامه داشت از کانال دی ترکیه پخش شد و شبکه جم دوبله فارسی آن را در ۲۰۵ قسمت پخش کرد. بیرجیک در این سریال همبازی بیرکان سوکولو بود که نقش کریم را ایفا می کرد.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

در سال ۲۰۱۶ در فیلم سینمایی “خیلی دور خیلی نزدیک” درنقش آسلی ایفای نقش کرد و در سال ۲۰۱۷ در فیلم “همه چیز با تو زیباست” (Herşey Seninle Güzel) ظاهر شد. در سال ۲۰۱۸ نیز در سریال “روز” (Gün) در نقش بهار یوکسل بازی کرد.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

فیلم سینمایی “چیچرو” (Çiçero) و سریال “کلاغ سیاه” (Kuzgun) که در آن نقش دیلا را بازی کرده از جدیدترین کارهای او در سال ۲۰۱۹ هستند، وی در سریال مذکور همبازی باریش اردوچ بازیگر معروف ترک است.

بیوگرافی بورجو بیریجیک
زندگی شخصی

بورجو بیرجیک در سال ۲۰۱۵ با امره یتکین که در زمینه تبلیغات فعالیت می کند نامزد کرده و در ۳۰ام جولای سال ۲۰۱۶ باهم ازدواج کردند. این زوج که قبل از ازدواج سه سال از آشنایی آنها می گذشت مراسم عروسی خود را در منطقه باچکوی کورپارک در استانبول جشن گرفتند و قبل از آن نیز مراسم حنابندان خود را برگزار کردند.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

این بازیگر معروف ترک حضور فعالی نیز در شبکه اجتماعی دارد و اغلب تصاویری از خود و همسرش و همچنین پروژه های کاری اش را با بیش از ۲ میلیون و ۹۳ هزار هواداراش در اینستاگرام به اشتراک می گذارد. وی بیش از ۹۴۰۰۰ دنبال کننده نیز در شبکه اجتماعی توئیتر دارد.

بیوگرافی بورجو بیریجیک

Filmography
۲۰۱۳    Kedi Özledi
۲۰۱۳    İnanç Odası
۲۰۱۴    Bana Masal Anlatma
۲۰۱۵    Toprak’ın Günlüğü
۲۰۱۶    Çok Uzak Fazla Yakın
۲۰۱۷    Herşey Seninle Güzel
۲۰۱۹    Çiçero
۲۰۲۰    İnsanlar İkiye Ayrılır
۲۰۲۰    Feride

بیوگرافی بورجو بیریجیک

Web Series
۲۰۲۱    Fatma

بیوگرافی بورجو بیریجیک

Tv Series
۲۰۰۶    Maçolar
۲۰۰۶    Ümit Milli
۲۰۱۱    Muhteşem Yüzyıl
۲۰۱۱    Ustura Kema
۲۰۱۲    Düşman Kardeşler
۲۰۱۳    Beni Böyle Sev
۲۰۱۴    Ulan İstanbu
۲۰۱۴    Şeref Meselesi
۲۰۱۷    Hayat Şarkısı
۲۰۱۸    ۸. Gün
۲۰۱۹    Kuzgun
۲۰۲۰    Kırmızı Oda
۲۰۲۱    Camdaki Kız

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا