فرهنگی

بیوگرافی علی بوراک جیلان

نام اصلی : علی بوراک جیلان /Ali Burak Ceylan
تاریخ تولد : ۲۶ می ۱۹۹۱
محل تولد : استانبول .ترکیه
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : ۲۰۱۲ تاکنون

بیوگرافی علی بوراک جیلان

زندگینامه

علی بوراک جیلان متولد ۲۶ می ۱۹۹۱ در ترکیه ، بازیگر سینما و تلویزیون است. تحصیلکرده رشته پرورش و نگهداری اسب از دانشگاه کوجالی و دوره دیده آکادمی هنری عثمان یاغمور درلی میباشد که ۱۸۰ سانتی متر قد و ۸۰ کیلوگرم وزن دارد.

بیوگرافی علی بوراک جیلان
خانواده

علی بوراک جیلان (Ali Burak Ceylan) 5 خرداد ۱۳۷۰ در استانبول بعنوان فرزند کوچک به دنیا آمد که اصالت اش به مهاجرانی گیلانی (ایران) به ترابزون ترکیه باز می گردد. یک برادر و یک خواهر بزرگ از خود دارد که می گوید همیشه رابطه اش با خواهر و برادرش خوب بوده و دوران کودکیشان نیز باهم همبازی بوده اند.

بیوگرافی علی بوراک جیلان

بوراک جیلان پسری باهوش اما پرجنب و جوش بوده و به فعالیت های ورزش بسیار علاقه داشت. او از سنین ۱۴ تا ۱۶ سالگی به طور حرفه ای در تیم demirspor کشتی می گرفت که در نهایت بخاطر آسیب دیدگی شدید نتوانست ادامه بدهد و کنار رفت.

بیوگرافی علی بوراک جیلان

تدریس ریلکسیشن با اسب

بعد از کشتی به سمت سوارکاری رفت تا جایی که این رشته را در دانشگاه نیز ادامه داد و سپس در قامت مدرس ، جلسات تلفیقی تراپی و ریلکسیشن با اسب را برای افراد ناتوان ذهنی و جسمی برگذار می کرد.

بیوگرافی علی بوراک جیلان
شروع بازیگری

در سال ۲۰۱۳ دوره های بازیگری را در آکادمی هنری عثمان یاغمور درلی گذراند تا اینکه یکسال بعد با سریال Dirilis Ertugrul جلوی دوربین رفت. وی در این سریال به عنوان بازیگر مهمان حضور یافت و فقط در چند صحنه اسب سواری بازی کرد.

بیوگرافی علی بوراک جیلان

علی بوراک جیلان سال ۲۰۱۵ وقتی ۲۴ ساله بود با سریال عشق سیاه (Kara sevda) کنار چهره هایی چون بوراک اوزچیویت و نسلیهان آتاگول به اوج شهرت رسید. سریال عشق سیاه نه تنها در ترکیه بلکه در خاورمیانه با استقبال خوبی مواجه شد سپس با سریال ضربان قلب سال ۲۰۱۷ دوباره حضور درخشانی را تجربه کرد.

بیوگرافی علی بوراک جیلان
روابط عاشقانه

بوراک جیلان سال ۲۰۱۷ مدتی با مروه چاغیران همبازی خود در سریال ضربان قلب وارد رابطه عاطفی شد اما درنهایت تصمیم به جدایی گرفتند.

بیوگرافی علی بوراک جیلان

دورانی که بوراک جیلان و مروه چاغیران باهم ارتباط داشتند یک روزی در ماشین بحثشان می شود که در نهایت به گفته شاهدین این بحث به دعوا فیزیکی می کشد. درنتیجه بوراک با عصبانیت پایش را روی گاز گذاشته و سرعت گرفت که با خارج شدن کنترل خودرو با دو ماشین پارک شده به شدت تصادف می کنند که خوشبختانه فقط منجر به خسارت مالی شد.

بیوگرافی علی بوراک جیلان
علایق شخصی

او به ورزش کردن ، خواندن کتاب و شناختن افراد جدید علاقه دارد و این سه قانون را سرلوحه زندگی اش قرار داده است. در اوقات بیکاری نیز وقت خود را در رستوران برادر و خودش میگذراند و از مدریت کردن آنجا لذت میبرد.

بیوگرافی علی بوراک جیلان

تاسیس رستوران

من به تولید و فعالیت علاقه دارم از آنجایی که بعضی وقت ها بین کار زمان آزاد پیدا میکنم تصیم گرفتم رستوران باز کنم. چطور همه وقتی خسته میشوند برای تفریح و احساس آرامش به جایی پناه میبرند ، من نیز به آشپزخانه و رستوران پناه می آورم.

بیوگرافی علی بوراک جیلان
بازی در فیلم ایرانی

علی بوراک جیلان سال ۱۳۹۷ به همراه یوسف چیم ، افسانه پاکرو و پژمان بازغی در فیلم «ترانه ای برایم بخوان» مهرداد غفارزاده در یکی از نقش های اصلی حضور یافت.

بیوگرافی علی بوراک جیلان

سینما ایران دارای احساسات عمیق ، زیبا و جذاب است و من به عنوان بازیگر موظفم آثار مختلف را دنبال کنم ، به نظر من سینما ایران همانند سینما هالیوود و بالیوود ارزش دنبال کردن را دارد. از اینکه بعد از انقلاب، فیلمی مشترک بین ایران و ترکیه رقم خورده است بسیار خوشحالم و این برایم مایه افتخار و غرور است ، ما با این فیلم مردم ایران و ترکیه را بعد از ۴۰ سال به یک نقطه مشترک رساندیم.

بیوگرافی علی بوراک جیلان
ایران را بسیار دوست دارم. ایران را نه صرفا به خاطر بازی در این فیلم بلکه به خاطر مردم و حس نزدیکی بین دو کشور و آداب و رسوم زیبایش دوست دارم. ایران خودش را به کشور نخستین ها در جهان شرق تبدیل کرده است ، در کل میتوانم بگویم ایران و ایرانی را دوست دارم.

بیوگرافی علی بوراک جیلان

Filmography
۲۰۱۸    Ates Sönerken 
۲۰۱۸    When The Fire Goes Down
۲۰۱۹    ترانه ای عاشقانه برایم بخوان
۲۰۱۹    Bekarliga Feda
۲۰۲۰    Soulm8

بیوگرافی علی بوراک جیلان

series
۲۰۱۴    Diriliş: Ertuğrul
۲۰۱۵    Kara Sevda
۲۰۱۷    Kalp Atışı
۲۰۲۱    Benim Hayatım

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا