فرهنگی

بیوگرافی آلپرن دویماز

نام اصلی : آلپرن دویماز / Alperen Duymaz
تاریخ تولد : ۳ نوامبر ۱۹۹۲
محل تولد : آنکارا .ترکیه Turkey
تحصیلات : Hacettepe University Ankara State Conservatory
حرفه : بازیگر .مدل
سالهای فعالیت : ۲۰۱۵ تاکنون

بیوگرافی آلپرن دویماز

زندگینامه

آلپرن دویماز متولد ۳ نوامبر ۱۹۹۲ در ترکیه ، مدل و بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل رشته تئاتر کنسواتوار دانشگاه حاجت تپه می باشد که از دبیرستان با مدلینگ و سپس از ۲۳ سالگی بعنوان بازیگری جلوی دوربین رفت. او با قد ۱۸۴ سانتی متر و وزن ۷۵ کیلوگرم فردی آرام ، صمیمی ، حسود و کمالگراست.

بیوگرافی آلپرن دویماز
خانواده

آلپرن دویماز (Alperen Duymaz) 12 آبان ۱۳۷۱ در آنکارا به عنوان فرزند چهارم خانواده چشم به دنیا آمد اما اصالتا اهل شهر کیریک کاله میباشد. پدرش معلم است و سه خواهر بزرگتر از خود دارد ، بنا به گفته خودش شدیدا به خانواده اش وابستگی عاطفی دارد و عاشق شوخ طبیعی های مادرش است.
بیوگرافی آلپرن دویماز

خانواده دویماز به خاطر شغل پدر همیشه مجبور به نقل مکان بودند به طوری که آلپرن در طول پنج سال مجبور به تعویض چهار مدرسه شد اما هرگز به خارج از محدوده آنکارا نرفتند. از آنجایی که آخرین بچه و تنها پسر خانواده بود کمی لوس به بار آمد و خواهر هایش همیشه نسبت به او حساسیت خاصی نشان میدادند.

بیوگرافی آلپرن دویماز

از مدلینگ تا تئاتر

در دوران دبیرستان به موسیقی و مدلینگ علاقه مند بود و در این زمینه نیز فعالیت کرد اما در نهایت تصمیم گرفت در رشته تئاتر دانشگاه حاجت به تحصیلاتش ادامه دهد.

بیوگرافی آلپرن دویماز
اولین تجربه بازیگری

آلپرن سال ۲۰۱۵ در ۲۳ سالگی برای اولین بار با سریال «دورغگوهای کوچولو خوشگل» که برگرفته از سریالی آمریکایی به همین نام بود در قاب تلویزیون حضور یافت. این سریال به مدت یه فصل از کانال استار تی وی پخش شد و او فرصت همکاری با بوراک دنیز ، بنسو سورال ، دیلان چیچک اینملی را به دست آورد.

بیوگرافی آلپرن دویماز
کسب شهرت و محبوبیت

آلپرن سال ۲۰۱۶ با سریال «عشق تلخ» با بازی در نقش اصلی سریال فرصت همکاری با ثنا آکای ، سچکین اوزدمیر و سلین شکرجی را به دست آورد. سال ۲۰۱۶ دقیقا روز اتمام سریال عشق تلخ پیشنهاد بازی در سریال «داستان بودروم» را دریافت کرد و روز بعد فیلمبرداری ها آغاز شد و آلپرن با بازی در نقش آتش به شهرت و محبوبیت فراوانی رسید و نامش را بر سر زبان ها انداخت.
بیوگرافی آلپرن دویماز

سال ۲۰۱۸ در فیلم سینمایی direnis karatay حضور یافت و توانست استعداد خود را در پروژه های سینمایی به همه نشان دهد و نمره کامل منتقدین را کسب کند.

بیوگرافی آلپرن دویماز

همان سال با نقش آفرینی در سریال محبوب و پرستاره گودال شهرت و محبوبیتش را چند برابر کرد ، سال ۲۰۱۹ نیز با ایفا نقش در سریال Carpisma به یکی از پرکارترین بازیگران ترکی تبدیل شد.

بیوگرافی آلپرن دویماز

روابط عاطفی

آقای بازیگر سال ۲۰۲۰ در ۲۸ سالگی و به طور پنهانی با کبرا کلکیت که مدتی باهم در ارتباط بودند ازدواج کرد. این زوج علاقه ای به حواشی و جنجال ها ندارند و رابطه شان همیشه به دور از چشم خبرنگار ها بوده است.

بیوگرافی آلپرن دویماز
علاقه به کارکتر

نقش هایی که بازی میکنیم ما را به انسان های خوب و یا بد تبدیل میکند ف در هر نقشی که بازی کنم باید ابتدا به کارکترم علاقه مند باشم و دوستش بدارم. وقتی به این موضوع فکر میکنم که شانس همکاری با ارکان جان و حسین آونی دانیال را داشته ام احساس شادی و خوشحالی میکنم.

بیوگرافی آلپرن دویماز
دیدگاهش به عشق

عشق به این معنی است که با تمام وجود به کسی نیازمند باشی و تسلیم او شوی به نظرم عشق گذار و ناپایدار نیست ، شاید پنهانش کنی و یا سعی کنی به زمان دیگری موکولش کنی اما عشق واقعی ماندگار است.

بیوگرافی آلپرن دویماز

روبط اجتماعی محدود

تعداد دوست های نزدیکم انگشت شمار است ، سعی میکم از کسانی که به من آسیب میرسانند و و یا حتی سودی برایم ندارند فاصله بگیرم در روابط دوستی ام هرکجا که لازم باشد منطق را وارد کار میکنم.

بیوگرافی آلپرن دویماز
تمرکز بر خود

در بازیگری باید از تمامی چیزهایی که باعث پرورش ما میشود استفاده کنیم ؛ این میتواند موسیقی، کتاب ، تئاتر و فیلم سینمایی باشد ، ذاتا هنر به این دلیل وجود دارد!

بیوگرافی آلپرن دویماز

هم اکنون در تلاشم تا خودم را بشناسم و احتمالا اگر در ۵۰ سالگی نیز این سوال را از من کنید همین پاسخ را خواهم داد. در بازیگری همیشه میتوان پیشرفت کرد و عملکرد بهتری از خود نشان داد مهم شناخت محدودیت های خود و تلاش برای بهتر شدن است.

بیوگرافی آلپرن دویماز
علاقه به کیوانچ تاتلیتوغ

زمانی که برای اولین بار کیوانچ تاتلیتوغ را ملاقات کردم به او گفتم تو باعث میشوی انسان حس زیبایی بکند ، همیشه نگران این بودم که کار با او چگونه پیش خواهد رفت .

بیوگرافی آلپرن دویماز
ارتباطش با طبیعت

به دویدن و دوچرخه سواری علاقه مندم ، دیدن درختان و سزسبزی ها باعث راحتی و آرامشم میشود.

بیوگرافی آلپرن دویماز

علاقه به وقت گذراندن در خانه

در خانه خیلی فعالم ؛ پیانو میزنم و بعد سراغ پلی استیشن میروم بعد کتاب میخوانم و … ، سه سگ خانگی هم دارم و با آنها بازی میکنم.

بیوگرافی آلپرن دویماز
مورد علاقه ها

به شهر بودورم علاقه دارد و عاشق بیلیارد است و دوست دارد به نروژ برود و شفق های قطبی را تماشا کند.

بیوگرافی آلپرن دویماز

TV/Web series
۲۰۱۵    Acı Așk
۲۰۱۶    Tatlı Küçük Yalancılar
۲۰۱۷    Bodrum Masalı
۲۰۱۸    Çukur
۲۰۱۹    Çarpışma
۲۰۲۰    Zemheri
۲۰۲۱    Son Yaz
۲۰۲۲    Erkek Severse
۲۰۲۳    EGO

بیوگرافی آلپرن دویماز

Filmography
۲۰۱۸    Direniş Karatay

بیوگرافی آلپرن دویماز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا