فرهنگی

بیوگرافی اکین کوچ

نام اصلی : اکین کوچ / İsmet Ekin Koç
تاریخ تولد : ۲۱ ژوئن ۱۹۹۲
محل تولد : آنتالیا .ترکیه Turkey
حرفه : بازیگر
سالهای فعالیت : ۲۰۱۳ تاکنون

بیوگرافی اکین کوچ

زندگینامه

اکین کوچ متولد ۲۱ ژوئن ۱۹۹۲ در ترکیه ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل لیسانس رشته مدیریت از دانشگاه بیلگی استانبول می باشد که از ۲۱ سالگی جلوی دوربین رفت و حالا ۱۸۰ سانتی متر قد و ۷۴ کیلوگرم وزن دارد.

بیوگرافی اکین کوچ
خانواده

اکین کوچ (Ekin Koç) روز ۳۱ خرداد ۱۳۷۱ در شهر آنتالیای ترکیه به عنوان فرزند ارشد خانواده به دنیا آمد ، پدرش کارمند آژانس توریستی و مادرش کارمند بانک است با برادرش یتکین تنها پنج سال اختلاف سن دارد و نکته جالب اینست که نام برادرش را او انتخاب کرده است.

بیوگرافی اکین کوچ
از مدیریت تا بازیگری

به خاطر شرایط کاری پدرش در دوران ابتدایی به طور پیوسته مدرسه اش را عوض کرد و در نهایت از دبیرستان آلدمیر آتیلا آنتالیا فارغ التحصیل شد. او سپس وارد دانشگاه بیلگی شد و سال ۲۰۱۱ در ۱۹ سالگی دوره های بازیگری آکادمی bucuk35 را با موفقیت به اتمام رساند.

بیوگرافی اکین کوچ
اولین تجربه بازیگری

اکین کوچ سال ۲۰۱۳ در ۲۱ سالگی با سریال «بهت یه راز میگم» جلوی دوربین رفت و در این سریال با دمت اوزدمیر که او هم بازیگر شناخته شده ای نبود همبازی شد.

بیوگرافی اکین کوچ
شهرت و محبوبیت

سال ۲۰۱۴ در نفش اول سریال «نام من گل تپه» بازی کرد اما به علت کاهش ریتینگ و عدم محبوبیت بعد از ۸ قسمت پخش آن متوقف شد اکین سپس سال ۲۰۱۵ با بازی در نقش سلطان احمد اول سریال «رستاخیز: امپراتوری بزرگ سلجوقی» به شهرت و محبوبیت بین المللی رسید و فرصت همکاری با برن سات ، نورگل یشیلچای و هولیا افشار را به دست آورد.

بیوگرافی اکین کوچ
از سینما تا جایزه

آقای بازیگر سال ۲۰۱۵ با فیلم سینمایی «آنچه از تو به جا ماند» که برگرفته از فیلمی کره ای به نام اولین عشق یک میلیونر بود ، کنار نسلیحان آتاگول خوش درخشید. او با نقش آفرینی در این فیلم جایزه ویژه آیهان ایشیک (ترکیه) را از آن خود کرد.

بیوگرافی اکین کوچ

حضور در پروژه های محبوب

ایکن در فیلم سینمایی «علی و نینو» که برگرفته از رمان کوربان سعید که یکی از آثار مهم ادبی قرن ۲۰ به شمار میرود بود شخصیت محمد داستان را بازی کرد او در کارنامه هنری خود نقش آفرینی در سریال اینترنتی «۷yuz» و سریال «راز های زندگی» را نیز دارد.

بیوگرافی اکین کوچ

روابط عاطفی

مدتی اخباری مبنی بر رابطه اکین کوچ با دمت اوزدمیر و ملیسا دونگل با عکس دونفره در رسانه ها منتشر شد که هیچکدام بصورت رسمی تایید نشد.

بیوگرافی اکین کوچ
توجه بر تمامی استعداد ها

اکین علاوه بر بازیگری در رشته های ورزشی فوتبال ، بسکتبال ، شطرنج و تنیس نیز مهارت دارد و می تواند گیتار و هارمونیکا هم بنوازد.

بیوگرافی اکین کوچ

اهداف آینده

دوست دارم بر نویسندگی و نقاشی و طراحی متمرکز شوم و تمامی جنبه های بازیگری را یاد بگیریم شاید روزی بخواهم داستان های خودم را به شکل کتاب منتشر کنم ، دوست دارم کمی روی زیان انگلیسی ام کار کنم و زبان جدیدی نیز یاد بگیرم.

بیوگرافی اکین کوچ
زندگی لوکس نمیخواهم

پول برای ادامه زندگی لازم است و من هم همانند دیگران به آن نیازمندم اما هدفم داشتن یک زندگی لوکس و تجملاتی نیست.

بیوگرافی اکین کوچ

دیدگاهش به عشق

آشنا شدن و حرف زند با افراد جدید را دوست دارم اما به نظرم عشق عبارت است از یک کلمه : آشفتگی ! عشق خسته کننده و نابودکننده است و مانع از تفکر درست و منطقی میشود به این خاطر سعی میکنم از آن دور بمانم / به زن هایی علاقه مندم که بتوانم پیششان احساس آزادی کنم.

بیوگرافی اکین کوچ
منفی بین هستم

ذهنم همیشه سناریو منفی مینویسد ، وقتی قرار است کاری انجام شود اول نیمه خالی لیوان را میبینم ، همیشه به من میگویند منفی نگرم اما به نظرم واقع بینم !

بیوگرافی اکین کوچ

مورد علاقه ها

هرگز نمیتواند بیخیال اهداف ، خانواده و گذشته شود و موسیقی در زندگی اش جایگاهی ویژه دارد و عاشق مسافرت به شهر هایی است که دریا دارند.

بیوگرافی اکین کوچ

Filmography
۲۰۱۵    Senden Bana Kalan
۲۰۱۶    Ali and Nino
۲۰۱۸    Bizim İçin Şampiyon
۲۰۲۱    Okul Tıraşı
۲۰۲۲    Kurak Günler
۲۰۲۳    Sen İnandır

بیوگرافی اکین کوچ

Web series
۲۰۱۷    ۷ Yüz
۲۰۱۹    Bozkır
۲۰۲۰    Succession

بیوگرافی اکین کوچ

TV series
۲۰۱۳    Sana Bir Sır Vereceğim
۲۰۱۴    Benim Adım Gültepe
۲۰۱۵    Muhteşem Yüzyıl: Kösem
۲۰۱۷    Hayat Sırları
۲۰۲۰    Uyanış: Büyük Selçuklu
۲۰۲۱    Üç Kuruş

بیوگرافی اکین کوچ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا