فناوری

سرمایه‌گذاری ۵.۳ میلیارد دلاری آمازون برای راه اندازی مراکز داده در عربستان

سرمایه‌گذاری ۵.۳ میلیارد دلاری آمازون برای راه اندازی مراکز داده در عربستان
مجله شنایا – بخش خدمات وب آمازون روز دوشنبه اعلام کرد که مراکز داده (دیتاسنتر) را در سال ۲۰۲۶ در عربستان سعودی راه‌اندازی می‌کند و قصد دارد بیش از ۵.۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.

پوشش ابری و خدمات ارائه شده توسط آن، مشتریان را قادر می‌سازد تا به طور ایمن محتوا را ذخیره کرده و برنامه‌های ابری را اجرا کنند و در عین حال سرعت بالاتری را نیز تجربه کنند.

به گزارش مجله شنایا، آمازون و رقبای ابری این غول فناوری مانند مایکروسافت اعلام کردند که سرمایه‌گذاری‌های خود را عمدتاً برای مراکز داده افزایش خواهند داد تا از روند رو به رشد هوش مصنوعی و فناوری‌های مربوط به آن حمایت کنند.

بخوانید:  لغو مسدودسازی وب‌اپ‌ها در اتحادیه اروپا توسط اپل

آمازون در خصوص این پروژه تصریح کرده که مشتریانی که از سرویس ابری استفاده می‌کنند عبارتند از شرکت مخابرات عربستان سعودی، هولدینگ سیرا و موبیلی (Mobily).

رویترز در سال ۲۰۱۷ گزارش داد که دو شرکت اپل و آمازون در حال مذاکره با دولت عربستان برای سرمایه‌گذاری در این کشور بودند. ماه گذشته، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی، این کشور را به عنوان یک مرکز آینده‌نگر برای فعالیت هوش مصنوعی در خارج از ایالات متحده معرفی کرد و به منابع انرژی و ظرفیت مالی بالای آن اشاره کرد.
 

بخوانید:  حمله هکرها به FCC و چند صرافی رمزارز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا