فناوری

اپل به دلیل نقض مقررات ضدانحصاری اروپا ۱.۸ میلیارد یورو جریمه شد

اپل به دلیل نقض مقررات ضدانحصاری اروپا ۱.۸ میلیارد یورو جریمه شد
مجله شنایا – اتحادیه اروپا روز دوشنبه شرکت آمریکایی اپل را به دلیل نقض مقررات ضدانحصار در بازار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو جریمه کرد.

این جریمه به دلیل رویکرد شرکت اپل در زمینه ارائه خدمات پخش آنلاین موسیقی وضع شده است. به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا شرکت اپل تولیدکنندگان اپلیکیشن‌ها را از اطلاع رسانی در مورد گزینه‌های جایگزین برای سرویس پخش آنلاین موسیقی این شرکت بازداشته بود. 

این در حالی است که گزینه‌های جایگزین «اپل موزیک» برای کاربران ارزان‌تر بودند. 

مارگارت وستاگر، کمیسر امور رقابت در بازار اتحادیه اروپا در این مورد گفت: «این کار غیرقانونی بود و بر میلیون‌ها مصرف‌کننده اروپایی تاثیر گذاشت.»

بخوانید:  گراویتی سریع‌ترین شارژر خودروهای برقی را در نیویورک به روی عموم می‌گشاید

به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا شرکت اپل تقریبا به مدت یک دهه مقررات ضدانحصار در بازار را نقض کرده است. تحقیق کمیسیون اروپا در مورد نقض این مقررات در پی شکایت شرکت «اسپاتیفای» از رقبای «اپل موزیک» در زمینه پخش آنلاین موسیقی انجام شد. 

این شکایت پنج سال پیش مطرح شده بود. شرکت «اسپاتیفای» ۵۶ درصد از بازار پخش آنلاین موسیقی در اروپا را در اختیار دارد. شرکت اپل در همین راستا در واکنش به جریمه خود ضمن انتقاد از تصمیم کمیسیون اروپا آن را زمینه‌ساز تحکیم جایگاه «اسپاتیفای» در اروپا دانست. 

جریمه مالی سنگین شرکت اپل از سوی اتحادیه اروپا در حالی اعلام می‌شود که مقام‌های این اتحادیه قرار است اجرای مقررات جدید برای شرکت‌های بزرگ عرصه فناوری را روز پنجشنبه آغاز کنند. شرکت‌های اپل، متا، آلفابت و بایت دانس از جمله شرکت‌هایی هستند که با محدودیت‌های جدیدی روبرو خواهند شد.

بخوانید:  درباره «انگشت آیفون» چقدر می‌دانید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا