فناوری

با این چراغ رومیزی خلق و خویتان بهتر می‌شود!

با این چراغ رومیزی خلق و خویتان بهتر می‌شود!
مجله شنایا – در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۴ بازدیدکنندگان با یک چراغ رومیزی روبرو شدند که ادعا می‌شود می‌تواند به بهبود خلق و خوی افراد کمک کند.

با وجود اینکه اختلال عاطفی فصلی درصد کمی از جمعیت را درگیر می‌کند، اما آگاهی نسبت به تاثیر نور خورشید بر سلامت روان افزایش یافته و محصولاتی مانند لامپ‌های نوردرمانی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.

این لامپ‌ها با شبیه‌سازی اثرات نور خورشید، سعی در بهبود خلق و خو و رفاه افرادی دارند که ساعات طولانی‌ای را در محیط‌های داخلی می‌گذرانند.

اخیرا استفاده از بخش نزدیک مادون قرمز طیف‌ الکترومغناطیس به عنوان جایگزینی برای نور مرئی محبوب شده است. نور نزدیک مادون قرمز در محدوده ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ نانومتر قرار دارد و تحقیقات نشان می‌دهد که این نور می‌تواند به بهبود حالت روانی و کاهش خستگی کمک کند.

بخوانید:  عمر گوگل پادکست تمام شد!

در کنگره جهانی موبایل امسال، شرکت هلندی Seaborough دو محصول جدید را معرفی کرد که با بهره‌گیری از نور نزدیک مادون قرمز، جایگزینی برای لامپ‌های بزرگ نوردرمانی هستند. یکی از این محصولات کنار رایانه و دیگری بالای صفحه نمایش قرار می‌گیرد. هر دو از طریق پورت یواس‌بی شارژ می‌شوند. 

این محصولات هنوز در مرحله مفهومی قرار دارند و Seaborough به دنبال یک شریک برای اخذ مجوز و تولید انبوه آنهاست. قرار است در نهایت این فناوری در لپ‌تاپ‌ها یا لوازم جانبی شخص ثالث ادغام شود. 

مطالعات نشان می‌دهند نوردرمانی تنها در فصل زمستان و بر روی بهبود خلق و خو، کاهش خواب آلودگی و ضربان قلب تاثیر مثبت دارد. بنابراین این فناوری‌های جدید می‌توانند به ویژه در ماه‌های سرد سال به افزایش سطح انرژی و بهبود روحیه کمک شایانی کنند.

بخوانید:  خواب ناکافی به افزایش خطر ابتلا به دیابت کمک می‌کند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا