آشپزیزندگی

طرز تهیه زیتون پرورده درجه یک با طعم و رنگ بسیار عالی

طرز تهیه زیتون پرورده درجه یک با طعم و رنگ بسیار عالی

زیتون پرورده یکی از انواع چاشنی های خوشمزه و اصیل ایرانی است که معمولا به همراه غذاهای سنتی سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه زیتون پرورده درجه یک در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم زیتون پرورده
زیتون سبز بدون هسته ۵۰۰ گرم
آب انار ترش ۱ پیمانه
مغز گردو ۲۰۰ گرم
سیر ۱ بوته
رب انار ⅓ پیمانه
دانه انار ترش ½ پیمانه
نعناع، گشنیز و چوچاق ۳ قاشق سوپخوری
نمک و گلپر به مقدار کافی
بخوانید:  5 ترفند برای جلوگیری از سوختن روغن سرخ کردنی

طرز تهیه زیتون پرورده درجه یک

مرحله اول

برای تهیه زیتون پرورده خوشمزه ابتدا گردوها را درون آسیاب می ریزیم و پودر می کنیم. در شمال برای سابیدن گردو از هاون های چوبی استفاده می شود. در ادامه سبزی ها را به صورت ساطوری ریز خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله دوم

در این مرحله طعم زیتون ها را تست می کنیم و در صورتی که شور بودند، آنها را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه چند لیوان آب سرد اضافه می کنیم و اجازه می دهیم زیتون ها به مدت یک ساعت در آب بمانند.

بخوانید:  طرز تهیه نان بربری ساده به روش نانوایی با طعم و رنگ عالی

مرحله سوم

پس از گذشت یک ساعت که شوری زیتون ها به طور کامل گرفته شد، آنها را از آبکشی می کنیم و اجازه می دهیم آب اضافی شان به طور کامل گرفته شود. در ادامه زیتون ها را درون یک کاسه بزرگ و جادار می ریزیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مغز گردوی سابیده شده را به همراه سبزیجات معطر به کاسه اضافه می کنیم. در صورتی که سبزی چوچاق که نوع سبزی شمالی است در دسترس نداشتیم، می توانیم به جای آن از مقداری نعناع استفاده کنیم.

مرحله پنجم

حالا سیر را به صورت کامل له می کنیم و به کاسه حاوی زیتون می افزاییم. در ادامه آب انار را به همراه رب انار، دانه های انار و مقداری نمک و گلپر به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی با دست مخلوط می کنیم.

بخوانید:  طرز تهیه دوپیازه میگو

مرحله ششم

این مرحله خیلی مهم است و باید مواد را به آرامی چنگ بزنیم تا به خورد زیتون ها بروند. پس از اینکه مواد کاملا یکدست شدند، روی آنرا با سلفون می پوشانیم و در یخچال قرار می دهیم. پش از گذشت ۲ ساعت زیتون پرورده آماده مصرف است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا