آشپزیزندگی

طرز تهیه حلوای اوماج به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

حلوای اوماج یکی از انواع حلواهای سنتی ایرانی است که اصالتا متعلق به استان های مازندران می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوای اوماج در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم حلوای اوماج
آرد ۴ لیوان
روغن جامد یا روغن صاف ۱ لیوان
شیر ۱ لیوان
مواد لازم برای شربت
شکر ۲ لیوان
آب ۲ لیوان
زعفران دم کرده ۴ قاشق غذاخوری
گلاب ½ لیوان
پودر هل ۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه حلوای اوماج

مرحله اول

برای تهیه حلوای اوماج ابتدا آرد را درون یک سینی بزرگ می ریزیم، سپس شیر را با آبپاش یا با دست به صورت پخش روی آرد می پاشیم. در ادامه آرد را به مدت ۲۰ دقیقه با دست ورز می دهیم تا شبیه به گلوله های کوچک (اوماج) شود.

بخوانید:  یک سبزه عید جاودانه درست کن ؛ مراحل کاشت سه مدل سبزه عید هسته نارنج

مرحله دوم

در ادامه آردهای گلوله شده را ابتدا از یک صافی بزرگ، سپس از یک صافی کوچک تر عبور می دهیم و اوماج ها ریز را از اوماج های درشت جدا می کنیم. در ادامه آنها را در فضای محیط قرار می دهیم تا به طور کامل خشک شوند.

مرحله سوم

برای این گلوله های آرد سریعتر خشک شوند، بهتر است آنها را هر ۳۰ دقیقه زیر و رو کنیم. در ادامه برای درست کردن شربت، شکر و آب را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکر به طور کامل حل شود.

بخوانید:  طرز تهیه ماکارونی ساده و بسیار خوشمزه به روش ایرانی

مرحله چهارم

پس از اینکه شکر به طور کامل درون آب حل شد و شربت شروع به جوشیدن کرد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب و هل به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم ۵ دقیقه دیگر شربت با حرارت ملایم بجوشد تا آماده شود.

مرحله پنجم

در این مرحله شربت را از روی حرارت کنار می گذاریم و به سراغ آماده کردن حلوا می رویم. برای این منظور روغن را درون یک تابه مناسب می ریزیم و اجازه می دهیم داغ شد، سپس اوماج های درشت را به تابه اضافه می کنیم.

مرحله ششم

حالا باید اوماج ها را به اندازه ای تفت دهیم که رنگشان کمی قهوه ای شود، سپس حرارت زیر تابه را کمتر می کنیم و اوماج های ریز را به تابه اضافه می کنیم و به مدت ۲۰ دقیقه دیگر حلوا را تفت می دهیم تا مواد یکدست شوند.

بخوانید:  طرز تهیه کوکو عدس

مرحله هفتم

اگر تمایل داشته باشیم رنگ حلوا تیره تر شود، می توانیم تفت دادن را مدت بیشتری ادامه دهیم. در ادامه شربت را در سه مرحله کم کم به تابه اضافه می کنیم و مواد را به صورت مداوم مخلوط می کنیم تا حلوا منسجم شود.

مرحله هشتم

پس از اینکه حلوا به غلظت مناسب رسید، تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه یک سینی لبه دار را با کمی روغن چرب می کنیم و حلوا را درون آن می ریزیم، سپس حلوا را به صورت یکدست درون سینی پخش می کنیم.

مرحله نهم

در مرحله پایانی روی حلوا را با پشت قاشق صاف می کنیم، سپس می توانیم حلوا را به همان صورت سرو کنیم، یا اینکه برای مجلسی تر شدن حلوا، آنرا با کاتر به صورت دلخواه قالب می زنیم و در ظرف مورد نظرمان بچینیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا