آشپزیزندگی

طرز تهیه حلوای هویج ارومیه مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه حلوای هویج ارومیه مجلسی با طعم بسیار عالی

حلوای هویج ارومیه یکی از انواع حلواهای سنتی ایران است که اصالت آن متعلق به شهر ارومیه می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوای هویج ارومیه در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم حلوای هویج ارومیه
هویج ۱ کیلوگرم
شکر ۱٫۵ لیوان
شیره انگور ۱٫۵ لیوان
پودر هل ۱ قاشق چایخوری
گلاب ⅓ لیوان
ژلاتین ۱ قاشق غذاخوری
گلوکز ۱ قاشق غذاخوری
گردوی خرد شده ۱ لیوان

طرز تهیه حلوای هویج ارومیه

مرحله اول

برای تهیه حلوای هویج ارومیه ای ابتدا هویج را پوست می گیریم و می شوییم، سپس با رنده درشت یا رشته کن به صورت یکدست رنده می کنیم. در ادامه هویج رنده شده را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

بخوانید:  طرز تهیه چای سیب

مرحله دوم

در این مرحله شکر را به صورت لا به لای هویج رنده شده می ریزیم، سپس قابلمه را به مدت یک ساعت کنار می گذاریم تا هویج به خوبی آب بیندازد. پس از گذشت این زمان قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله سوم

حالا درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم هویج به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بپزد. در همین حین پودر ژلاتین را به همراه نصف فنجان آب داخل یک کاسه می ریزیم، سپس به خوبی ترکیب می کنیم تا ژلاتین کمی در آب حل شود.

مرحله چهارم

در این مرحله کاسه را روی حرارت بخار آب قرار می دهیم و هم می زنیم تا ژلاتین به طور کامل درون آب حل شود. پس از اینکه آب درون قابلمه به طور کامل کشیده شد و هویج پخت، شیره انگور را به همراه ژلاتین و گلوکز به قابلمه می افزاییم.

مرحله پنجم

حالا مواد را به آرامی هم می زنیم تا یکدست شوند، سپس اجازه می دهیم حلوا به همین صورت به مدت ۱۵ دقیقه دیگر بپزد. توجه داشته باشید که در این مرحله دیگر نیاز نیست درب قابلمه را بگذاریم و باید درب آن باز باشد.

بخوانید:  طرز تهیه مرغ ترش ساده

مرحله ششم

پس از گذشت ۱۵ دقیقه، گردوی خرد شده را به همراه پودر هل و گلاب به قابلمه اضافه می کنیم و با دیگر مواد ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا حلوا از حرارت بیفتد.

مرحله هفتم

در این مرحله پس از اینکه حلوا کمی خنک شد، آنرا درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و روی آنرا صاف می کنیم، سپس با مغز گردو و پودر پسته به سلیقه خود تزیین می کنیم. در نهایت این حلوای خوشمزه را در کنار چای سرو می کنیم.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بسته است
دکمه بازگشت به بالا