آشپزیزندگی

طرز تهیه کیک فنجانی فوری و مخصوص با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک فنجانی فوری و مخصوص با طعم بسیار عالی

کیک فنجانی یکی از کیک های ساده و فوری بین المللی است که همانطور از نامش مشخص است درون فنجان پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک فنجانی فوری در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک فنجانی
آرد ۲ فنجان
تخم مرغ ۱ فنجان
شیر یا آب ۱ فنجان
شکر ۱ فنجان سرخالی
روغن مایع ۱ فنجان سرخالی
بکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری
وانیل نوک قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری
شکلات تخته ای ۱۰۰ گرم

طرز تهیه کیک فنجانی فوری

مرحله اول

برای تهیه کیک فنجانی خوشمزه ابتدا تخم مرغ و شکر را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن به مدت ۳ تا ۵ دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت مواد کشدار شده و رنگ شان مایل به کرمی شود.

بخوانید:  پاک کردن برفک فریزر و یخچال با 8 ترفند راحت و فوری
نوشته های مشابه

مرحله دوم

در این مرحله روغن و شیر را به ترتیب اضافه می کنیم و هر کدام را به مدت ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد یکدست شوند. در ادامه پودر کاکائو را به همراه آرد، وانیل و بکینگ پودر با هم ترکیب می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله سوم

حالا ترکیب آرد را روی مواد درون کاسه الک می کنیم و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. پس از اینکه مایه کیک آماده شد، فنجان هایی که برای پخت کیک در نظر گرفته ایم را با روغن مایع به خوبی چرب می کنیم.

مرحله چهارم

حالا یک سوم مایه کیک را با فنجان پر می کنیم، یعد چند تکه شکلات تخته ای خرد شده روی مایه کیک قرار می دهیم. در ادامه مقداری دیگر مایه کیک به فنجان ها اضافه می کنیم تا حدودا دو سوم حجم فنجان ها را پر کند.

مرحله پنجم

در این مرحله فنجان ها را درون یک قابلمه بزرگ می چینیم و به اندازه ای آب جوش اضافه می کنیم که نصف حجم فنجان ها درون آب جوش قرار بگیرد. در ادامه قابلمه را روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم تا آب به صورت ریز بجوشد.

بخوانید:  طرز تهیه کیک شکلاتی بدون فر و همزن

مرحله ششم

حالا روی درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم و اجازه می دهیم کیک ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طور کامل بپزند. در نهایت پس از اینکه کیک ها پختند، حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم کیک ها درون قابلمه بمانند.

مرحله هفتم

اگر سریع درب قابلمه را بر داریم ممکن است که پف کیک ها بخوابد و ظاهرشان خراب شود. در ادامه پس از گذشت ۵ تا ۱۰ دقیقه درب قابلمه را بر می داریم و فنجان ها از خارج می کنیم. سپس کیک ها را از فنجان ها خارج کرده و درون ظرف دلخواه می چینیم.

بخوانید:  طرز تهیه خورش اسپناساک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا