فناوری

مشخصات امیدوار کننده برای موبایل‌های آینده: سریع‌تر، انعطاف‌پذیرتر و هوشمندتر

مشخصات امیدوار کننده برای موبایل‌های آینده: سریع‌تر، انعطاف‌پذیرتر و هوشمندتر
مجله شنایا – سازندگان به دنبال این هستند که تجربه گوشی‌های هوشمند را با کمک هوش مصنوعی، فراتر از بهبود دوربین یا افزایش اندازه صفحه نمایش و طراحی‌های تاشو ببرند.

 

هوش مصنوعی برای سال‌ها نقش مهمی در گوشی‌های هوشمند بازی می‌کند، به‌ویژه وقتی صحبت از ویژگی‌هایی مانند تشخیص چهره، عکاسی و ترجمه زبان به میان می‌آید. اگرچه هوش مصنوعی مولد پاسخ‌هایی را بر اساس داده‌های آموزشی به درخواست‌های کاربر می‌دهد، اما قابلیت‌های جدیدی فراتر از محو کردن پس‌زمینه یک تصویر ارائه می‌کند.

به گزارش مجله شنایا، احتمالاً با ترفندهای جدید ویرایش عکس مانند جابجایی سوژه‌های فردی، تغییر اندازه آنها، تغییر حالات چهره و ایجاد پس زمینه جدید بر اساس سوژه های خاص وارد بازی می‌شود.

هوش مصنوعی می تواند کارهایی مانند خلاصه کردن نکات مهم ایمیل‌ها و نوشتن شرح عکس‌ها در رسانه‌های اجتماعی را نیز انجام خواهد داد و برای هر دو دستگاه اندروید و اپل در دسترس خواهد بود.

گوشی های تاشو

اگرچه گوشی‌های تاشو از سال ۲۰۱۹ به طور گسترده در دسترس قرار گرفته‌اند، اما هنوز هم تنها بخش کوچکی از بازار گوشی‌های هوشمند را تسکیل می‌دهند. برای بهبود این وضعیت، در سال ۲۰۲۳ شرکت‌ها تلاش زیادی برای افزایش تقاضا انجام داده‌اند که منجر به سالی امیدوارکننده برای این مدل از گوشی‌ها شد.

در حالی که زمانی سامسونگ تنها بازیگر اصلی در بازار گوشی‌های تاشو بود، اما امروز تقریباً همه تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند عزم خود را جزم کرده‌اند که از این قافله عقب نمانند و گوشی‌های تاشوی هوشمند را نیز به محصولات خود اضافه کنند.

کیفیت گوشی‌های تاشو بهبود یافته و کارایی آنها نیز بیشتر شده است. انتظار می‌رود محبوبیت گوشی‌های تاشو افزایش یابد و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۷ محموله‌های  آن از ۱۰۰ میلیون دستگاه فراتر رود.

بخوانید:  گوگل شبکه Find My Device را راه‌اندازی کرد؛ موقعیت‌یابی گجت‌ها حتی بدون اینترنت

اخیرا مفهوم جدیدی از گوشی‌های تاشو نیز به وجود آمده است. تا جایی که امکان پیچیدن آنها به دور مچ دست هم فراهم شده است. موتورولا و سامسونگ در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۴، که چندی پیش در بارسلونا برگزار شد، گوشی‌های خم شونده و انعطاف‌پذیر را معرفی کردند.

باتری و شارژ بهتر

اگر باتری گوشی شما نمی تواند تمام روز دوام بیاورد، صفحه نمایش‌های تاشو و دستیارهای هوش مصنوعی دقیق‌تر مفید نیستند.

برخی از سازندگان گوشی های هوشمند با توسعه فناوری‌های شارژ سریع و قدرت شارژرها، مدت زمان شارژ باتری گوشی را کوتاه کرده‌اند که با گوشی جدید “شیائومی ۱۴” به ظرفیت ۹۰ وات رسید که امکان شارژ باتری را از ۰ تا ۹۲ درصد فقط در ۳۰ دقیقه فراهم می‌کند.

بخوانید:  گلکسی واچ ۷ سامسونگ در مرجع صدور گواهی بلوتوث رؤیت شد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا