آشپزی

طرز تهیه حمیسه میگو | آموزش آشپزی غذای جنوبی حمیسه میگو

حمیسه یا حمسه میگو از غذاهای سنتی و بسیار خوشمزه جنوب کشورمان است که با ترکیبات متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش آشپزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حمیسه میگو در ادامه با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

پیاز    ۳ عدد بزرگ

فلفل دلمه ای سبز قرمز    ۲ عدد متوسط

سیر    ۱ بوته

گوجه فرنگی    ۳ عدد

گشنیز    ۱ دسته کوچک

میگو    ۵۰۰ گرم

فلفل خشک تند    به مقدار کافی

رب گوجه فرنگی    ۱ قاشق غذاخوری

لیمو عمانی بدون پوست    ۱ قاشق غذاخوری

آب    ½ پیمانه

پودر پاپریکا و فلفل سیاه    به مقدار کافی

 زردچوبه، نمک و روغن مایع    به مقدار کافی

طرز تهیه حمیسه میگو

مرحله اول

برای تهیه حمیسه میگو خوشمزه ابتدای کار پوست سیر ها و پیاز ها را جدا می کنیم و می شوییم، سپس به صورت نگینی خیلی ریز خرد می کنیم. در ادامه فلفل دلمه ای ها را می شوییم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله دوم

حالا گشنیز را می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی آن خارج شود. در ادامه گشنیز را روی تخته گوشت قرار می دهیم و به صورت ریز خرد می کنیم، سپس گوجه فرنگی را می شوییم و به صورت نگینی خرد می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون آن اضافه می کنیم. در ادامه پیاز را درون تابه می افزاییم و تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود، سپس گوجه فرنگی را اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا زردچوبه را به گوجه فرنگی اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا سرخ شوند. در ادامه فلفل دلمه ای را به همراه سیر به گوجه فرنگی اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم تا عطر سیر آزاد شود.

مرحله پنجم

در این مرحله گشنیز را به همراه نمک، فلفل سیاه و فلفل خشک تند به مواد اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه درب تابه را می بندیم، سپس اجازه می دهیم مواد حمیسه بپزند.

مرحله ششم

حالا یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم و اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود. در ادامه میگو را درون تابه اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا میگو تغییر رنگ بدهد.

مرحله هفتم

در این مرحله زردچوبه را به همراه فلفل سیاه و پاپریکا به میگو اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا میگو جمع شده و آب اضافی اش تبخیر شود. در ادامه رب گوجه فرنگی را به همراه لیمو عمانی به میگو اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

حالا رب گوجه فرنگی را تفت می دهیم تا سرخ شود و رنگ باز کند. پس از آن آب را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم میگو به مدت ۲ تا ۳ دقیقه روی حرارت بماند، سپس مواد حمیسه را به میگو اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله نهم

در نهایت اجازه می دهیم حمیسه میگو به مدت ۵ دقیقه روی حرارت بماند تا به خوبی جا بیفتد. در ادامه پس از گذشت این زمان حمیسه میگو را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس به همراه پلو سرو می کنیم. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا