آشپزی

چه چیزی کباب را ترد می کند ؟ (۲ نکته ساده)

 چه چیزی کباب را ترد میکند ؟

اگر می ‌خواهید یک کباب خوشمزه بپزید باید در مورد فوت و فن های ترد کردن آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. بهترین قسمت های گوشت را برای این غذا انتخاب کنید تا غذایتان ترد و خوشمزه شود. گوشت گوساله و گوشت گوسفندی را برای این غذا می توانید انتخاب کنید. برخی از روش هایی که موجب ترد شدن غذا می ‌شود را باید بشناسید تا از آنها استفاده کنید. همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

روش های ترد کردن غذا

نمک و روغن دو ماده اصلی هستند که برای مرینیت کردن کباب مورد استفاده قرار می گیرند. اگر گوشت تازه باشد همان لحظه که آن را خریداری می کنید می توانید به آن روغن و نمک بزنید. بدون هیچ پیش نیاز دیگری غذای شما آماده خواهد شد. جهت نرم کردن این غذا حداقل ۴۰ دقیقه قبل از اینکه آن را بپزید کنید باید به آن نمک بزنید. کمی نمک زمان پختن به آن اضافه نمایید تا گوشت ترد شود. نمک از آنجایی که نقش مهمی در حفاظت رطوبت گوشت دارد کمک می کند که رطوبت در تمامی قسمت های گوشت جذب گردد.

روغن برای ترد کردن کباب

روغن نیز مانند نمک یکی از ترکیبات اصلی مرینیت  این غذا می باشد. روغن در ترکیب با انواع گیاهان عطردار و ادویه جات موجب بروز طعم و عطر بی نظیر این غذا خواهد شد. روغن، زیتون روغن کنجد، روغن هسته انگور، روغن آووکادو و هر کدام را می توانید برای مرینیت کردن این غذا مورد استفاده قرار دهید. سس سویا و عسل به عنوان یکی از ترفندهای خوشمزه کردن کباب شناخته می شود. سس سویا از آنجایی که اسید گلوتامیک دارد گوشت این غذا را ترد تر می کند.

مواد شیرین کننده غذا

عسل را می توانید به عنوان شیرین کننده به کباب اضافه کنید تا غذا خوشمزه تر گردد. پودر گوجه، مربا و … به عنوان شیرین کننده های دیگری هستند که برای ترد کردن این غذا استفاده می شوند. ادویه جات و سبزیجات نیز از جمله مواد دیگری هستند که شما می توانید برای ترک کردن غذا از آنها استفاده نمایید. چند حبه سیر را خرد کنید و همراه با سبزیجات معطر به گوشت اضافه نمایید تا غذا خوشمزه تر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا